بارانی گفت: کاروان های عزاداری محرم در 313 روستای استان برنامه اجرا می‌کنند.

جعفر بارانی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک با اشاره به برپایی مراسم عزاداری ایام محرم در روستاهای استان اظهار داشت: در برخی از روستاهای لرستان به دلیل عدم حضور مداح و روحانی مراسمات عزاداری برگزار نمی شود که امسال مجموعه احسان الحسین(ع) موفق شد با ایجاد کاروان‌هایی در استان لرستان اقدام به برپایی این مراسم در روستاها نماید.

وی افزود: این کاروانها تا آخر محرم توفیق دارند که در روستاها اقدام به برپایی مراسمات عزاداری کرده که در راستای اجرای این طرح، بر توانمندسازی مردم خود روستا تاکید دارند به طوری که مردم هر روستا به همان سبک بومی آن منطقه این مناسبات و مراسمات را احیاء کنند.

دبیر قرارگاه جهادی خدمت رسانی ستاد اجرایی فرمان امام(ره) لرستان با اشاره به اینکه در استان دو هزار و ۶۶۰ روستا وجود دارد، تصریح کرد: در تعدادی از این روستاها مراسمات عزاداری به دلایل مذکور برگزار نمی شد و مجموعه احسان الحسین(ع) قرارگاه جهادی خدمت رسانی ستاد اجرایی فرمان امام(ره) استان لرستان تا پایان ماه محرم در حدود ۳۱۳ روستا این مراسم عزاداری را برپا می نماید.

بارانی عنوان کرد: همچنین در تمام روستاهایی که خانواده های معظم شهدا وجود دارد دیدار با خانواده معظم شهدا در این ایام صورت می گیرد.

انتهای پیام/