ابراهیمی گفت: کوتاهی دولت روحانی در اجرای محدودیت‌ها سبب ایجاد موج‌های جدید و همه گیری کرونا شد.

یحیی ابراهیمی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: موج های کرونا به دلیل عدم درست اجرای محدودیت ها رخ داده و در موج اخیر این بیماری، شرایط بحرانی تر شده است.

وی با تاکید بر اصل پیسگیری از کرونا، افزود: اصل کار و مهمترین اقدام پیشگیری از کروناست و باید تلاش کرد تا از ابتلا جلوگیری شود چرا که اگر روند ابتلا به همین روال ادامه داشته باشد هرچه میزان تخت های بیمارستان اضافه شود، باز هم کم است.

عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: آمارها روند صعودی ابتلا به کرونا را نشان می دهد که در این راستا باید گفت دولت روحانی در مهار کرونا و اجرای دقیق محدودیت ها برای کاهش این بیماری، خصوصا در ماه های آخر دولت کوتاهی کرد و اگر محدودیت ها به دقت اجرا می شد پیک های بیماری با این حجم تلفات رخ نمی داد.

ابراهیمی با بیان اینکه همکاری همه مردم برای مهار کرونا الزامی است، عنوان کرد: با توجه به شروع کار دولت جدید، لازم است که همه مردم، اصناف، سازمان های مردم نهاد و دستگاه ها پای کار باشند تا با همکاری بتوان این شعله های بیماری را مهار کرد.

وی بیان کرد: البته در این راستا لازم است که روند واکسیناسیون کرونا در کشور تسریع یابد، همچنین سوله هایی در کنار بیمارستان ها برای درمان سرپایی بیماران کرونایی ایجاد شود تا بتوان با این اقدامات بخشی از این بیماری را کنترل کرد.

عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی گفت: موضوع تعطیلی دو هفته ای پیشنهاد شده که در این صورت باید همه محدودیت ها به خوبی اجرا شود تا شاهد فروکش شدن موج بیماری باشیم و لازم است که در هر شهر شعبه ای برای برخورد با متخلفین بهداشتی در این راستا برپا شود.

ابراهیمی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه در این شرایط برخی از افراد آسیب های جدی بسیاری را متحمل شده اند لازم است که بسته های معیشتی در بین این افراد توزیع شود و با اجرای این اقدامات، زنجیره بیماری کرونا قطع گردد.

انتهای پیام/