نیکبخت گفت: ابتلای کرونا در استان لرستان به 3 برابر افزایش یافته است.

به گزارش سفیرافلاک، محمد رضا نیکبخت در جلسه ستاد کرونا اظهار داشت: متاسفانه بیماری کرونا در استان روبه رشد می باشد که میانگین روزانه مبتلایان به بیماری کرونا در استان ۸۲۷ نفر در روز گذشته بوده و نشان می دهد که تعداد مبتلایان سه برابر افزایش یافته است.

وی افزود: میزان بستری بیماران در بیمارستان های استان روزانه حدود ۳۰۰ نفر است در حالی که در ابتدای مرداد ۶۰۰ نفر بیمار بستری بودند ولی هم اکنون تعداد بستری به هزار و ۲۰۰ نفر افزایش یافته و آمار بستری ها دو برابر افزایش یافته است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان با اشاره به آمار فوتی های کرونا گفت: میزان فوتی بر اثر بیماری کرونا در حال افزایش می باشد که طی روز گذشته متاسفاته به تعداد ۸ نفر و امروز ۹ نفر رسید لذا باید مردم به این عدد توجه بیشتری داشته و دستورالعمل های بهداشتی را با جدیت و دقت بیشتری رعایت نمایند.

نیکبخت عنوان کرد: متاسفانه در شهرهای استان بیماری رو به افزایش بوده از جمله در شهرستان های خرم آباد، بروجرد، الشتر، دورود و پلدختر میزان ابتلا بالا می باشد.

مریم کوشکی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی لرستان نیز در این جلسه بیان کرد: جهت جلوگیری از فعالیت های گروه های صنفی ۲ ، ۳ و ۴ و تعطیلی آنان و همچنین رعایت پروتکلهای بهداشتی توسط گروه صنفی ۱ لازم است بازرسی هایی صورت گیرد و با توجه به تعطیلات تاپایان مرداد ماه متاسفانه تفرجگاه ها و باغ رستورانها، از جمله تفرجگاه های کهمان و سرآب ونایی فعال می باشند که باید دستگاه های ذیربط طبق دستورالعمل های بهداشتی از فعالیت های آنها جلوگیری و تعطیل شوند‌.

انتهای پیام/