آزادبخت با بیان اینکه 200 تخت بیمارستانی خالی داریم، گفت: 200 تخت بیمارستانی دیگر نیز در صورت نیاز برای بستری بیماران کرونایی اختصاص می یابد.

صالح آزادبخت در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: در حال حاضر در بیمارستان های استان هزار و ۴۵۰ تخت برای بستری بیماران کرونایی در نظر گرفته شده که تاکنون هزار و ۲۵۰ تخت مورد استفاده قرار گرفته و حدود ۲۰۰ تخت همچنان خالی می باشد.

وی افزود: با توجه به اینکه از قبل پیش بینی های لازم صورت گرفته بود، تخت به اندازه کافی وجود دارد و این در حالیست که در پیک قبلی بیماری، هزار و ۶۵۰ تخت برای بستری بیماران در نظر گرفته شد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی لرستان تصریح کرد: علیرغم اینکه همچنان ۲۰۰ تخت خالی وجود دارد اما این آمادگی را داریم که در صورت شرایط بحرانی تر و افزایش بستری ها، ۲۰۰ تخت دیگر را برای بستری بیماران اختصاص دهیم.

آزادبخت با اشاره به بستری موقت بیماران کرونایی گفت: بیماران کرونایی که شرایط و وضعیت بهتری دارند به صورت سرپایی درمان شده و در منزل بستری می شوند اما همچنان خدمات درمانی و دارویی در مراکز به آنها ارائه می شود.

وی بیان کرد: در حال حاضر هزار و ۱۳۰ بیمار کرونایی در بیمارستان های استان بستری بوده و خدمات درمانی را دریافت می کنند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی لرستان با تاکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی گفت: روند ابتلا و مرگ و میر افزایش یافته که لازم است همه شهروندان دستورالعمل های بهداشتی را رعایت نمایند.

آزادبخت خاطر نشان کرد: تاکنون در استان ۱۴۶ هزار و ۹۴۷ نفر به کرونا مبتلا شده و دو هزار و ۶۷ نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده اند.

انتهای پیام/