اسدبیگی با اشاره به توزیع دارو در ۲۵ داروخانه منتخب لرستان، گفت: سرم و داروهای کرونا به اندازه کافی در استان وجود دارد و کمبود دارو نداریم.

محسن اسدبیگی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: با توجه به افزایش تعداد بیماران کرونایی در استان اما کمبود دارو در بیمارستانها و داروخانه ها وجود ندارد.

وی افزود: سرم و داروهای کرونا به اندازه کافی و مورد نیاز وجود دارد البته چند روز یکبار محموله و سری های جدید داروها وارد استان می شود تا کمبودی رخ ندهد.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی لرستان تصریح کرد: بیمارانی که در بیمارستانها بستری هستند، داروهای مورد نیاز آنها از طریق خود بیمارستان تامین می شود اما داروهای مورد نیاز سایر بیماران کرونایی که نیاز به بستری ندارند، در ۲۵ داروخانه منتخب توزیع می شود.

اسدبیگی خاطرنشان کرد: هدف از توزیع داروهای کرونا در داروخانه های منتخب این است که نظارت بیشتری صورت گیرد و مردم راحت تر بتوانند میزان داروهای مورد نیاز را از داروخانه های معرفی شده تهیه کنند.

وی بیان کرد: داروهای مورد نیاز بیماران کرونایی فقط با نسخه پزشک و در همین داروهای معرفی شده توزیع می شود که مشکلی برای تامین آنها وجود ندارد.

انتهای پیام/