رئیس کمیسیون قضایی با تأکید بر اینکه مجلس بدنبال کمک به دولت است و قوه مجریه خیرخواهی قوه مقننه را باور دارد، گفت: برای رفع مشکلات باید همراهی بین ارکان مختلف و قوا وجود داشته باشد و هیچ گونه کوتاهی در این زمینه پذیرفتنی نیست.

به گزارش سفیرافلاک، حجت الاسلام موسی غضنفرآبادی رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، درباره همراهی مجلس با دولت برای رفع مشکلات کشور اظهار داشت: مجلس به دنبال کمک به دولت است؛ قوه مجریه باور دارد که قوه مقننه خیرخواه اوست و این نیت‌ها کاملا مثبت بوده و در توسعه ارتباط بین دولت و مجلس بسیار مؤثر است.

وی افزود: مجلس وظیفه نظارتی خود را انجام می‌دهد و اگر خدای ناکرده وزرای معرفی شده به مجلس توانایی لازم به مجلس را نداشته باشند، نمایندگان به وظیفه خود عمل می‌کنند، البته بعید می‌دانم این ایفای وظیفه موجب نگرانی دولت شود.

رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس تصریح کرد: قطعا همراهی بین دولت و مجلس وجود دارد، ضمن اینکه برای رفع مشکلات کشور نیازمند یکدلی قوا با یکدیگر هستیم، زیرا مشکلات به نحوی است که باید ارتباط تنگاتنگی بین قوا وجود داشته باشد ولی با این حال ایفای وظایف بر اساس جایگاه‌ها و تفکیک مسئولیت‌هاست.

غضنفرآبادی گفت: باید همه بخش‌ها، ارکان مختلف، نهادها، سازمان‌ها و قوا در راستای حل مشکلات مردم گام بردارند و هیچ گونه کوتاهی در این زمینه پذیرفتنی نیست.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : فارس