حجت الاسلام حاتمی با بیان اینکه قیام امام حسین(ع) جهانی و ماندگار شد، گفت: قیام عاشورا در بیداری اسلامی نقش برجسته ای دارد.

حجت الاسلام حبیب حاتمی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، با اشاره به ایام محرم و قیام عاشورا اظهار داشت: قیام عاشورا امروز فقط متعلق به شیعیان جهان نیست بلکه وجود امام حسین(ع) به عنوان یک چهره بین المللی در بین آزادمردان عالم، یک انسان آزاده، حق طلب و مبارز در برابر باطل بود.

وی افزود: در بسیاری از کشورهای دنیا حتی کسانی که تعلق مذهبی ندارند، نسبت به امام حسین(ع) اظهار محبت می کنند و کافیست که فقط یاد و نام و راه حسین(ع) را شناخته باشند تا محب او شوند.

مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه لرستان تصریح کرد: نگاه به امام حسین(ع) نشان از بزرگی و عظمت قیام عاشورا در بیداری اسلامی دارد و در سال ۶۱ که فقط شهادت امام حسین(ع) و یارانش رخ داد اما حضرت زینب(س) سالها و قرنها بعد را دیدند تا جایی که امروز میلیونها نفر از سراسر جهان به شوق دیدن زیارت قبر امام حسین(ع) راهی کربلا می شوند.

حجت الاسلام حاتمی بیان کرد: در همه کشورها نسبت به امام حسین(ع) ارادت خاصی وجود دارد و همه مردم تحت تاثیر رفتار امام حسین(ع) و هدف والای ایشان قرار گرفته اند.

وی با بیان اینکه قیام عاشورا در بیداری اسلامی نقش برجسته ای دارد، گفت: قیام امام حسین(ع) یک قیام جهانی است و پرچم امام حسین(ع) در همه جا برافراشته شده است.

مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه لرستان خاطرنشان کرد: امروزه بسیاری از قیام ها و مکتب های موفق الگو گرفته از قیام امام حسین(ع) است.

حجت الاسلام حاتمی اظهارداشت: ارادتمندان به امام حسین(ع) در عزاداری سید الشهدا(ع) سنگ تمام می گذارند و هر کسی در دنیا با امام حسین(ع) آشنا باشد احساس دین می کند.

انتهای پیام/