سرور گفت: ارائه خدمات اورژانس هوایی سبب کاهش 30 درصدی مرگ و میر بیماران می شود.

به گزارش سفیرافلاک، محمد سرور رئیس هوایی کشور ظهر امروز در مراسم افتتاح اورژانس هوایی بروجرد اظهار داشت: چهل و نهمین اورژانس هوایی کشور در شهرستان بروجرد امروز افتتاح شد که با افتتاح این پایگاه هوایی، خدمات بیشتری به بیمارانی که نیاز به انتقال دارند ارائه می شود.

وی افزود: ارائه خدمات اورژانس هوایی سبب می شود تا در هنگام وقوع بحرانها و یا موارد دیگر، شاهد کاهش ۳۰ درصدی مرگ و میر بیماران باشیم و بیش از ۲۰ سال است که اورژانس هوایی در کشور خدمات لازم را ارائه می دهد.

رئیس اورژانس هوایی کشور با اشاره به حوادث ترافیکی در کشور تصریح کرد: سالانه بین ۱۵ تا ۱۷ هزار نفر در حوادث ترافیکی جان خود را از دست می دهند و ۶۲۰ هزار نفر بر اثر این حوادث مجروح می شوند که توسعه خدمات بهداشتی و درمانی برای انتقال بیماران و مجروحین امری بسیار ضروری است.

سرور عنوان کرد: همچنین سالانه پنج میلیون خدمات پیش بیمارستانی ارائه می شود که در بخش اورژانس هوایی پنج هزار ماموریت در طول سال صورت می گیرد.

وی با اشاره به زمان طلایی پیوند اعضا و نجات جان بیماران گفت: سالانه هزار و ۵۰۰ نفر در کشور که نیاز به پیوند کبد، قلب و ریه دارند متاسفانه جان خود را از دست می دهند ولی با اقدامات صورت گرفته و هماهنگی های لازم، همچنین با استفاده از تکنولوژی و متخصصین این بخش تلاش شده تا از زمان طلایی بین عضواهداکننده تا فرد گیرنده به گونه ای برنامه ریزی شود تا فرد گیرنده بتواند با دریافت این عضو در کمترین زمان، نجات یابد. طی یک سال گذشته در همین حوزه ۵۲ نفر از مرگ نجات یافتند.

انتهای پیام/