ائمه جمعه لرستان با اشاره به درد ضدانقلاب از تولید واکسن‌ ایرانی، عنوان کردند: امروز درزمینهٔ دفاعی به‌جایی رسیده‌ایم که حرف اول قدرت نظامی در منطقه را می‌زنیم.

به گزارش سفیرافلاک، حجت‌الاسلام محمدرضا سبحانی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته کوهدشت، اظهار داشت: قضایایی که در تاریخ اتفاق می‌افتد، اگر انسان، اهل پند گرفتن و عبرت از آن‌ها باشد گاهی اوقات بهترین موعظه‌ها در همین وقایع بوده که یکی از این تاریخ نیز، قضیه کربلا است.

وی افزود: حقیقتاً مسلمانانی که خون حضرت اباعبدالله الحسین (ع) فرزند رسول‌الله (ص) را در صحرای کربلا به زمین ریختند لکه ننگی را در تاریخ بشریت برجای گذاشتند.

امام‌جمعه موقت کوهدشت با اشاره به بدعهدی اهالی شهر کوفه نسبت به امام حسین (ع)، عنوان کرد: عشق به زندگی دنیوی، در دلشان جا کرده بود لذا در کشاکش دوستی حسین (ع) و دنیا، برخی دنیا را گرفتند، برخی تصمیمی نگرفتند و برخی دیر تصمیم گرفتند مثل توابین که دیگر تأثیری نداشت، هر جا خطا و معصیت بزرگی بود ریشه‌اش در حب دنیا است.

وی با اشاره به اینکه تنها راه نجات بشریت رعایت تقوای الهی است، تصریح کرد: امروز درزمینهٔ دفاعی به‌جایی رسیده‌ایم که حرف اول قدرت نظامی در منطقه را می‌زنیم به‌طوری‌که ابرقدرت‌های جهانی جرئت اقدام نظامی علیه ایران را ندارند، سرنگونی هواپیمایی جاسوسی آمریکا، دستگیری ملوانان انگلیسی و … همه نشان از اقتدار ایران پس از انقلاب اسلامی را دارد.

سبحانی با تقدیر از تلاش‌های کادر درمان مقابله با کرونا، گفت:اطبای متعهدی که روحیه‌شان در درجه اول رفع غم و گرفتاری مردم است و قسم‌خورده‌اند که هیچ‌کسی را صرفاً به خاطر پول درمان نکنند، جایگاه عظیم و رفیعی نزد خداوند متعال دارند ولی کسانی که غیر این عمل کنند، لکه ننگی در این مسیر خواهند بود، الحمدالله اکثر پزشکان و کادر درمان کشور ما از افراد متعهد هستند.

امام‌جمعه موقت کوهدشت بیان کرد: دولت تازه‌نفس آقای رئیسی نیت خالصی دارد و حتماً خداوند متعال ثمره آن را مقید به تلاش مطلوب قرار خواهد داد، امیدواریم کارها و فعالیت این دولت به سرانجام نیک و ختم به کاهش و رفع مشکلات مردم باشد.

وی گفت: نذر صحیح آن است که ثمره‌ای داشته باشد و عقل و شرع آن را بپسندد، اگر غیر این بود باطل است، برای مثال روشن کردن شمع در کنار دیوار مساجد شایسته خانه خدا نیست، این‌چنین نذرهایی اسراف و باطل است.

درد ضدانقلاب و برخی عوامل داخلی از تولید واکسن‌ ایرانی

حجت‌الاسلام مراد امیدی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته الشتر با اشاره به مناسبت‌های پیش رو، اظهار داشت: دوم شهریور آغاز هفته دولت است، همان‌طور که رهبر معظم انقلاب فرمودند لازمه یک دولت داشتن دو شاخصه اصلی یعنی عدالت محور و همه‌جانبه به فکر مردم بودن است.

وی دیگر شاخصه‌های یک دولت مناسب از نگاه رهبری را ایجاد یک محیط آرام برای مردم دانستند و افزود: مردم باید احساس کنند که جان، مال، ناموس، فعالیت‌های اقتصادی‌شان از امنیت کامل برخوردار است.

امام‌جمعه الشتر با اشاره به جنگ رسانه‌ای داخلی و خارجی درباره واکسن ایرانی، عنوان کرد: تولید واکسن داخلی از همان روزهای ابتدایی با کارشکنی دولت تدبیر و امید آغاز شد و برای صدور مجوز و فعالیت‌ها حدود دو ماه کارشکنی کردند.

وی تصریح کرد: کارشناسان حوزه بهداشت در جهان معتقدند که کرونا تا سال ۲۰۲۷ ادامه خواهد داشت به همین دلیل برای غلبه بر این ویروس باید به فکر واکسن داخلی می‌افتادیم.

امیدی با اشاره به وعده مخبر در تولید ۵۰ میلیون دُز واکسن برکت تا شهریورماه، بیان کرد: متأسفانه برای ایجاد چنین ظرفیتی به ۲۷۹ قلم دارو و تجهیزات زیادی نیاز بود که با مشکلات عدیده‌ای روبه‌رو شدند و این‌یک خیانت بزرگ به مردم از طرف کارشکنان بود.

امام‌جمعه الشتر با اشاره به مسئله جنگ طالبان در افغانستان، گفت: بعضی‌ها الآن دارند شعار می‌دهند که چرا ایران در این موضوع دخالت نمی‌کند و باید گفت این‌ها کسانی هستند که در زمان جنگ صدام و کویت می‌گفتند ما باید از صدام حمایت کنیم که در آن زمان با تیزبینی مقام معظم رهبری مواجه شدند که این امر لغو شد و عمدتاً آن افراد از طیف اصلاح‌طلب‌ها بودند.

وی علت حضور ایران در کشورهای عراق و سوریه را دعوت رسمی دولت‌هایشان از مستشاران نظامی برشمرد و بیان کرد: بر اساس قواعد بین‌المللی می‌شود این کار را انجام داد و همان‌طور که در طول هشت سال دفاع مقدس پدر بشار اسد به ایران کمک‌های فراوانی کرد.

امام‌جمعه الشتر اظهار داشت: طالبان عمدتاً پشتوی هستند و از خود مردم افغانستان هستند، از طرفی نیز اشرف غنی به شیعه و ایرانی اعتقادی نداشت و در جریان آب هیرمند گفت ما در ازای نفت به ایران آب می‌دهیم.

وی با اشاره به رشادت‌های امام علی (ع) در جنگ خیبر بیان کرد: شهید حاج قاسم سلیمانی نیز به نزدیکی یک فتح خیبر دیگر رسیده بود که متأسفانه با خیانت‌های داخلی و دشمنی جبهه استکبار روبه‌رو شد و به شهادت رسیدند، اما دشمن بداند که این امر به وقوع خواهد رسید.

انتهای پیام/