ویسکرمی با اشاره به حذف روبیکا توسط گوگل پلی، گفت: سرمایه گذاری برای استقلال تکنولوژی و تقویت پیام رسان های داخلی ضروری است.

مهرداد ویسکرمی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک با اشاره به اقدام گوگل پلی در حذف روبیکا اظهار داشت: دنیای امروز، دنیای اطلاعات است و کشورهایی هستند که تمایل دارند ابزار اطلاعات در دست خودشان باشد تا از این طریق بتوانند به اهداف خودشان برسند و مانند نفت که هر وقت خواستند کشورهای صادرکننده را تحریم کنند.

وی با تاکید بر استقلال حوزه فناوری و اطلاعات افزود: اگر نتوانیم به لحاظ تکنولوژی، زمینه ای برای استقلال در این راستا فراهم نماییم سبب می شود تا در این حوزه ضربه بخوریم و لازم است وزیر دولت جدید این مهم را در دستور کار قرار دهد.

نماینده مردم خرم آباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نفوذ و سلطه استکبار در فضای مجازی، تصریح کرد: می طلبد طرح حمایت از کاربران به گونه ای تنظیم شود تا در این زمینه بتواند اثرگذار باشد چرا که کشورهایی که ابزار تکنولوژی و اینترنت را در اختیار دارند، هدف خودشان را دنبال می کنند و زمانی که احساس کنند برنامه ای با منافع آنها همخوانی ندارند اقداماتی انجام می دهند.

ویسکرمی بیان کرد: این کشورها به همان دلیلی که تحریم می کنند، به همان دلیل هم تلاش می کنند تا از تقویت و استقلال در راستای فضای مجازی و تکنولوژی در کشور ما جلوگیری کنند ولی اگر زمینه ای برای استقلال در این موضوع فراهم شود نمی توانند به اهدافشان برسند.

وی با بیان اینکه آنها تمایلی به استقلال پیام رسان های داخلی ما ندارند، گفت: حذف روبیکا و نشان و دیگر اقدامات آنها در زمینه فضای مجازی برای ممانعت از تقویت پیام رسان های داخلی است در حالی که باید سرمایه گذاری لازم صورت گیرد تا استقلال در زمینه تکنولوژی و فناوری اطلاعات برای کشور فراهم گردد.

انتهای پیام/