حجت الاسلام شاهرخی گفت: وزرای دولت جدید باید تحول ایجاد کنند و با ارائه خدمات گسترده طعم خدمت به مردم چشانده شود.

به گزارش سفیرافلاک، حجت الاسلام سید احمدرضا شاهرخی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه خرم آباد اظهار داشت: کسانی که به عنوان وزیر در این دولت انقلابی وارد میدان می شوند، همچنین معاونان، مشاوران و استانداران و مدیران از سطوح بالا تا پایین باید همه واجد شرایطی باشند که بتوانند تحولی را که ریاست جمهوری اعلام کردند را ایجاد نمایند خصوصا در استان لرستان که نیازمند یک تحول به همراه جهش هستیم.

وی افزود: کسانی که در این استان بر سر کار می آیند الزامات یک دولت انقلابی و موفق را به همراه خودشان داشته باشد.

نماینده ولی فقیه در لرستان با اشاره به روز پزشک گفت: اول شهریور روز پزشک نامگذاری شده که در این برهه شیوع کرونا پزشکان و پرستاران و کادر درمانی تلاش های زیای برای بیماران انجام می دهند، پزشکان متعلق به جامعه و مردم هستند و همه مردم باید از پزشکان در این ایام تقدیر کنند و تسکین و آرامش از جمله اقدامات ارزشمند پزشکان است و وقتی بیماری سلامتی را به دست می آرود، فرشتگان الهی به این پزشکان و طبیبان درود می فرستند.

حجت الاسلام شاهرخی به ۱۱ محرم و کاروان اسرای کربلا اشاره وعنوان کرد: ۱۱ محرم روزی است که فجیع ترین حادثه تاریخ بشریت رخ داد، کسانی در این روز اسیر شدند که از خاندن نبوت و فرزندان پیامبر(ص) بودند و زنان و کودکان را به عنوان اسیر در شهر گرداندند و در بند پلیدترین انسان های زمان بودند اما این خاطره تلخ در تاریخ اسلام و جهان باقیست و ۱۱ محرم روز اسراء نامگذاری شده است.

وی تصریح کرد: در طول تاریخ از این انساها همیشه به نیکی یاد می شود به طوری که رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس در بند دشمن بودند و این درسی بود که از اسرای کربلا یاد گرفته شد و کسانی که در این مسیر صبر می ورزند اجر و پاداش زیادی نصیبشان می شود.

نماینده ولی فقیه در لرستان به هفته دولت اشاره کرد و گفت: هفته اول شهوریور هفته دولت نامگذاری شده و دولت سیزدهم با خدمات وسیع و گسترده ای که انجام خواهد داد شیرینی خدمت را بر کام همه مردم می چشاند.

وی با اشاره به عزاداری ایام محرم یادآور شد: دهه اول ماه محرم با شکوه و عظمت در ایران اسلامی و لرستان برگزار شد، برگزاری عزای سرور و سالار شهیدان در لرستان همیشه مورد توجه در داخل و بیرون از کشور بوده و مراسم عزاداری با شور، شعور و بصیرت برگزار شد.

نماینده ولی فقیه در لرستان تصریح کرد: در این ایام اطعام و نذوراتی  در بین عزادارن و نیازمندان توزیع شد و خیرین در این راستا همکاری کردند.

حجت الاسلام و المسلمین شاهرخی با اشاره به دستگیری باند سارقان افزود: افرادی قانون شکن طی هفته های گذشته اقداماتی انجام دادند و اقدام به سرقت مسلحانه در برخی از شهرهای استان کرده بودند که به صورت شبکه ای عمل کردند و نیروهای انتظامی و امنیتی موفق شد این افراد قانون شکن و سارق را دستگیر نمایند و کسی نباید.

وی خاطر نشان کرد: اقتدار و اعمال قانون در رابطه با این افراد چه افرادی که از ابزار کشنده و سلاح های سرد و گرم استفاده می کنند باید به گونه ای باشد که عبرت برای سارقان و کسانی باشد که چنین نقشه های پلیدی را در سر می پروراند و باید با این افراد با اشد مجازات برخورد کرد تا عبرتی برای دیگران باشد.

حجت الاسلام شاهرخی اظهار داشت: ظرفیت مقابله با این افراد باید بی امان، ضربتی، پشیمان کننده و عبرت آموز باشد.

انتهای پیام/