فرهادی گفت: روزانه 2500 تست کرونا در استان انجام می شود که از این تعداد به طور متوسط بالغ بر هزار نفر به کرونا مبتلا می شوند.

علی فرهادی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: روند ابتلا، بستری و مرگ و میر کرونا در استان رو به افزایش است به طوری که هم اکنون هزار و ۳۰۰ نفر در بیمارستان استان بستری و تحت درمان قرار دارند.


وی با اشاره به بستری سرپایی بیماران کرونایی، افزود: به دلیل افزایش مبتلایان این بیماری، در همه بیمارستان های استان، کلینیک هایی سرپایی برای بیماران کرونایی در نظر گرفته شده که هم اکنون هزار و ۳۵۰ بیمار کرونایی که شرایط بهتری نسبت به بقیه بیماران کرونایی دارند در این کلینیک ها تحت درمان قرار دارند و روزانه با مراجعه به این کلینیک ها دارو و درمان را دریافت می کنند.


قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی لرستان با بیان اینکه روزانه بالغ بر هزار نفر در استان به کرونا مبتلا می شوند، گفت: روزانه هزار نفر در استان به کرونا مبتلا شده و در هر شبانه روز ۲۵۰ بیمار جدید در بیمارستانها بستری می شوند.


فرهادی بیان کرد: همچنین میانگین تست کرونا در استان به دو هزار ۵۰۰ تست در روز رسیده و میانگین مرگ و میر ناشی از کرونا از دو درصد به ۵٫۴ درصد افزایش یافته است.


وی با اشاره به کاهش سن فوتی های کرونا، عنوان کرد: رعایت دستورالعمل های بهداشتی بیش از گذشته ضروری است چرا که متاسفانه سن مبتلایان کاهش یافته و بهترین راه در امان ماندن از کرونا، عدم حضور در تجمعات و مراکز شلوغ، استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی است.

انتهای پیام/