تیم والیبال نوجوان پس از قهرمانی جهان در سال ۲۰۱۷ به دنبال کسب سومین عنوان قهرمانی در جهان است.

به گزارش سفیرافلاک، هفدهمین دوره مسابقات قهرمانی والیبال نوجوانان جهان (زیر ۱۹ سال) از ۲ تا ۱۱ شهریور به میزبانی تهران و در دو سالن دوازده هزار نفری آزادی و سالن فدراسیون والیبال برگزار می شود.

تیم والیبال نوجوانان ایران تاکنون در ۱۲ دوره مسابقات قهرمانی جهان شرکت کرده است که ۶ بار بر روی سکو قرار گرفت. آخرین قهرمانی ایران به سال ۲۰۱۷ برمی‌گردد که تیم نوجوانان ایران باهدایت محمد وکیلی روی سکوی قهرمانی جهان ایستاد. آخرین دوره مسابقات نیز سال ۲۰۱۹ به میزبانی تونس برگزار شد و با قهرمانی ایتالیا به پایان رسید. تیم‌های روسیه و آرژانتین نیز به ترتیب روی سکوی نایب قهرمانی و سومی مسابقات ایستادند و تیم ایران پس از مصر (تیم چهارم مسابقات) در رده پنجم ایستاد.

تیم والیبال نوجوان با هدایت مسعود آرمات در مسابقات شرکت دارد و ملی پوشان برای کسب سومین قهرمانی ایران در جهان تلاش خواهند کرد. ایران با ۲ قهرمانی، ۲ نایب قهرمانی و ۲ مدال برنز در رتبه سوم پرافتخارترین تیم‌های والیبال نوجوانان زیر ۱۹ سال جهان قرار دارد و صربستان با ۲ قهرمانی در جایگاه چهارم ایستاده است.

در این دوره از رقابت‌ها تیم نوجوانان ایران به عنوان میزبان در گروه A و با تیم های نیجریه، لهستان، گواتمالا و هند هم گروه است که تیم گواتمالا به دلیل مثبت شدن تست PCR تعدادی از بازیکنانش از مسابقات کنار گذاشته شد. در گروه D نیز تیم جمهوری دومینیکن به دلیل تست مثبت برخی بازیکنانش کنار رفت.

گروه بندی انجام شده به شرح زیر است:

گروه A: ایران – نیجریه – لهستان – گواتمالا – هند

گروه B: ایتالیا – جمهوری چک – برزیل – کلمبیا – بلاروس

گروه C: روسیه – بلغارستان – کامرون – بلژیک – تایلند

گروه D: آرژانتین – مصر – آلمان -کوبا – جمهوری دومینیکن

برنامه مسابقات به شرح زیر است:

* سه شنبه ۲ شهریور

گروه A: سالن دوازده هزار نفری

نیجریه – هند – ساعت ۱۳

ایران – گواتمالا – ساعت ۱۹

گروه B : سالن دوازده هزار نفری

چک – کلمبیا – ساعت ۱۰

ایتالیا – برزیل- ساعت ۱۶

گروه C: سالن فدراسیون والیبال

تایلند – بلغارستان – ساعت ۱۰

روسیه – بلژیک – ساعت ۱۹

گروه D: سالن فدراسیون والیبال

مصر – آرژانتین – ساعت ۱۳

آلمان – کوبا – ساعت ۱۶

*چهارشنبه ۳ شهریور

گروه A: سالن دوازده هزار نفری

لهستان – نیجریه – ساعت ۱۳

ایران – هند – ساعت ۱۹

گروه B: سالن دوازده هزار نفری

برزیل – بلاروس- ساعت ۱۰

ایتالیا – چک – ساعت ۱۶

گروه C: سالن فدراسیون والیبال

بلغارستان – روسیه – ساعت ۱۳

تایلند- کامرون – ساعت ۱۶

گروه D: سالن فدراسیون والیبال

آرژانتین – آلمان – ساعت ۱۰

مصر – دومینیکن – ساعت ۱۹

* پنج شنبه ۴ شهریور

گروه A:سالن دوازده هزار نفری

نیجریه – گواتمالا – ساعت ۱۳

لهستان -هند – ساعت ۱۹

گروه B: سالن دوازده هزار نفری

ایتالیا- بلاروس – ساعت ۱۰

برزیل – کلمبیا – ساعت ۱۶

گروه C: سالن فدراسیون والیبال

روسیه – کامرون – ساعت ۱۰

بلژیک – بلغارستان – ساعت ۱۹

گروه D: سالن فدراسیون والیبال

آلمان – دومینیکن – ساعت ۱۳

آرژانتین – کوبا – ساعت ۱۶

*جمعه ۵ شهریور

گروه A: سالن دوازده هزار نفری

گواتمالا – هند – ساعت ۱۳

ایران – لهستان- ساعت ۱۹

گروه B: سالن دوازده هزار نفری

ایتالیا – کلمبیا – ساعت ۱۰

چک – بلاروس – ساعت ۱۶

گروه C: سالن فدراسیون والیبال

کامرون – بلژیک – ساعت ۱۳

روسیه – تایلند – ساعت ۱۶

گروه D: سالن فدراسیون والیبال

مصر – آلمان – ساعت ۱۰

کوبا – دومینیکن – ساعت ۱۹

* شنبه ۶ شهریور

گروه A: سالن دوازده هزار نفری

گواتمالا – لهستان – ساعت ۱۳

ایران – نیجریه – ساعت ۱۹

گروه B: سالن دوازده هزار نفری

برزیل – چک – ساعت ۱۰

کلمبیا – بلاروس – ساعت ۱۶

گروه C: سالن فدراسیون والیبال

تایلند- بلژیک – ساعت ۱۰

کامرون – بلغارستان – ساعت ۱۹

گروه D: سالن فدراسیون والیبال

مصر – کوبا – ساعت ۱۳

آرژانتین – دومینیکن – ساعت ۱۶

انتهای پیام/

  • منبع خبر : مهر