حیدری گفت: طرح احسان الحسین در هندسه ظهور با همکاری ستاد اجرایی فرمان امام (ره) درحرکتی جهادی در راستای محرومیت‌زدایی از مناطق روستایی استان لرستان اجرا می‌شود.

میثاق حیدری در گفت‌وگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: هیئت‌های فرهنگی مذهبی به‌عنوان یکی از قدرت‌های نرم نظام اسلامی علیه تهاجمات فرهنگی ظرفیت عظیمی در راستای جریان سازی در کشور دارند و عمق‌بخشی به این سرمایه می‌تواند تبدیل‌کننده آن‌ها به تشکل‌های راهبردی در جامعه باشد.

وی افزود: تقویت و هدایت این سرمایه به سمت فعالیت‌های جهادی، محرومیت‌زدایی و همراهی با نهادهای انقلابی هدفمند، گامی در جهت هم‌افزایی نیروها باشد.

مدیر موسسه فرهنگی، تحلیلی، مذهبی اُفق ظهور عنوان کرد: علی‌رغم خدمات فراوان در مناطق روستایی در طول دهه‌های گذشته همچنان مناطقی در لرستان وجود دارند که غبار محرومیت از آن‌ها زدوده نشده و این محرومیت شامل ابعاد فرهنگی، اجتماعی، بهداشتی و… است.

وی با اشاره به اجرای طرح «احسان الحسین در هندسه ظهور» تصریح کرد: موسسه فرهنگی افق ظهور با همکاری ستاد اجرایی فرمان امام (ره) درحرکتی جهادی در راستای شناسایی مشکلات، پیگیری و ارائه خدمات به تعدادی از مناطق روستایی استان لرستان خواهند پرداخت.

حیدری با اشاره به جامعه هدف روستاییان مناطق محروم لرستان، خاطرنشان کرد: توانمندسازی مناطق کم برخوردار، ترویج علمی و عملی فرهنگ اهل‌بیت(ع)، گفتمان انقلاب اسلامی بر مبنای حرکت‌های مجاهدانه و تأکید بر رفع نیازهای مستضعفان، شناسایی و کشف مشکلات در جهت پیگیری و انتقال به مسئولین کشوری و استانی، تحکیم بنیان خانواده، رفع نیازهای معیشتی، ایجاد مشاغل زود بازه، آموزش بهداشت و استقرار اکیپ‌های پزشکی در این مناطق، امید افزایی و انگیزه بخشی به مردم در جهت اشتغال، تحصیل و ساخت آینده بهتر بر مبنای گفتمان عدالت محور انقلاب اسلامی از اهداف طرح مذکور به شمار می‌رود.

مدیر موسسه فرهنگی، تحلیلی، مذهبی اُفق ظهور بیان کرد: تقویم عملیاتی کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت در همراهی با دولت انقلابی ابتدا با ۵ منطقه محروم روستایی اطراف خرم‌آباد به‌عنوان پایلوت آغاز می‌شود.

انتهای پیام/