حجت الاسلام سرلک گفت: کاهش جمعیت زنگ خطر بسیار بزرگی برای جامعه آینده خواهد بود.

به گزارش سفیرافلاک، حجت الاسلام مهدی سرلک ظهر امروز در شورای فرهنگ عمومی الیگودرز اظهار داشت: در سالهای آینده با یک چالش جدی به نام کاهش جمعیت مواجه می شویم که زنگ خطر بسیار بزرگی برای جامعه ما خواهد بود.

وی افزود: علیرغم تاکیدات مقام معظم رهبری در این راستا، در عمل اقدام جدی صورت نگرفته، اقداماتی نیز که تاکنون انجام شده سطحی است، لذا با توجه به اهمیت این مسئله انتظار می رود دولت و مجلس گام های اساسی برای ایجاد زمینه های لازم برای فرزند آوری و ازدواج جوانان بردارند.

 امام جمعه الیگودرز با تاکید بر اینکه همه مشکلات در حوزه مالی نیست، عنوان کرد: عدم فرهنگ سازی مناسب در خصوص رشد جمعیت یکی دیگر از عوامل کاهش جمعیت در کشور است، اکنون باید از فضای مجازی برای فرهنگ سازی در این زمینه استفاده کنیم.

وی تصریح کرد: پیگیری حمایت دولت از خانواده ها خصوصا تسهیل در ازدواج، برگزاری همایش ها و کارگاه های مختلف با هدف آشنایی بیشتر با تاثیر فرزندآوری، تامین نیازهای خانواده های دارای فرزند در زمینه های مختلف و برگزاری همایش چند قلوها از برنامه کارگروه فرزند آوری در الیگودرز است.

ماشاءالله نعمتی فرماندار الیگودرز در این جلسه اظهار داشت: رشد و توسعه هر کشوری بستگی به جمعیت جوان آن دارد، نمونه آن در بحث بیماری کرونا است، کشورهای که جمعیت جوان بیشتری داشتند کمتر خسارت دیدند، زیرا جمعیت پیر شکنندگی بیشتر از جمعیت جوان دارد.

 وی افزود: متأسفانه در سال‌های گذشته یک باور اشتباه با عنوان فرزند کمتر در ذهن مردم کاشته شده است که باعث خسارت شده، لذا باید با آگاه‌سازی مردم از خطر کاهش جمعیت، تهیه و ابلاغ یک برنامه کلی حمایتی و دستورالعمل‌های لازم توسط دولت و استفاده از صاحب‌نظران و اندیشمندانی که در این زمینه حرف و نظر برای رفع این مشکل اساسی جامعه دارند اقدام شود.

به گزارش سفیرافلاک، در این شورا بر ضرورت استفاده از همه‌ی امکانات برای بیان خطرات کاهش جمعیت و آگاه‌سازی مردم خصوصاً قشر جوان در این زمینه تأکید و تصمیم‌گیری شد.

انتهای پیام/