بازگیران گفت: ۵۳۸ قلم تجهیزات کارگاهی در هنرستان های لرستان توزیع شد.

به گزارش سفیر افلاک نصراله بازگیران در حاشیه توزیع این تجهیزات در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در راستای تأمین بخشی از نیاز تجهیزات کارگاهی هنرستان های فنی حرفه ای و کاردانش شهرستان ها و مناطق آموزشی استان، از محل اعتبارات تخصیص یافته، تجهیزاتی بالغ بر ۸۵۰ میلیون تومان خریداری و توزیع شد.

وی افزود: نقش مدیریت توسعه متوازن در فرآیند ارتقاء آموزش های هنرستانی بسیار مهم است که می توان با بروزرسانی تجهیزات کارگاهی در راستای ارتقاء کیفیت، نقش بسزایی در جذب و ترغیب دانش آموزان به رشته های فنی و حرفه ای و کاردانش ایفا کرد.

معاون آموزش متوسطه لرستان مهارت آموزی را یکی از مهم‌ترین ماموریت‌های آموزش و پرورش برشمرد و گفت: با توجه به اسناد بالادستی و سند تحول بنیادین، باید برنامه ریزی ها به شکلی باشد تا با توجه به نیاز استان در زمینه نیروی انسانی مهارت محور، دانش آموزان را براساس علاقه و استعداد به سمت و سوی رشته های فنی و مهارتی هدایت نماییم.

بازگیران عنوان کرد: علاوه بر این تجهیزات توزیع شده، مبلغ یک میلیارد تومان از اعتبار تخصیصی به اداره کل توسعه، تجهیز و نوسازی مدارس استان نیز در حال خریداری می باشد که در آینده‌ای نزدیک بین هنرستانهای استان توزیع خواهد شد.

انتهای پیام/