حجت الاسلام شاهرخی گفت: حل مشکلات اقتصادی مسئله اول کشور است چرا که دشمن به دلیل برخی از امور بر روی اقتصاد کشور متمرکز شده و به دنبال تضعیف اقتصاد است.

به گزارش سفیرافلاک، حجت الاسلام سید احمدرضا شاهرخی در دیدار با مدیران استان که به مناسبت هفته دولت صورت گرفت، اظهار داشت: شهید رجایی و باهنر با رفتار و اخلاص در عمل تلاش می کردند و هر کسی بر این شاخص ها حرکت کرد، موفق خواهد شد چرا که فطرت مردم هم به این رفتارها اقبال نشان می دهد.

وی افزود: اداره کشوری که در برابر زورگویان ایستاده، دشوار است و کسانی که در این راستا انجام وظیفه می کنند باید از آنها قدردانی کرد.

نماینده ولی فقیه در لرستان با اشاره به اینکه هفته دولت، فرصتی برای ارزیابی و نگاه به نقاط ضعف و قوت است گفت: باید تلاش کرد تا در این ارزیابی با نگاه ویژه ای به نقاط ضعف و قوت بتوانیم پیشرفت کنیم.

حجت الاسلام شاهرخی عنوان کرد: حل مسئله اقتصادی مسئله اول کشور است چرا که دشمن به دلیل برخی از امور بر روی اقتصاد کشور متمرکز شده و به دنبال تضعیف اقتصاد است و باید آن را تقویت کنیم.

وی تصریح کرد: محور ما اقتصاد مقاومتی و تکیه بر تولید داخلی است که در این راستا حفظ و نگهداری کارخانه ها و واحدهای تولیدی، توجه و حمایت از ظرفیت ها و پتانسیل ها ضروری است.

نماینده ولی فقیه در لرستان خاطرنشان کرد: برخی از واحدهای تعطیل شده هکتارها زمین را در برگرفته اند و چهره اقتصادی استان را مخدوش کرده اند و مالکان این واحدها، تحرک لازم را برای شروع کار ندارند و با تدبیر، کار کارشناسی، مدیریت جهادی و دستگاه قضایی به کمک تولید و اشتغال بیایند و مانع زدایی صورت گیرد و در کنار آن، بسترلازم برای ایجاد اشتغال فراهم شود.

حجت الاسلام شاهرخی خاطرنشان کرد: کشور و استان ما استعدادها و ظرفیت های بسیار زیادی دارد و با توجه به تولیدات بخش کشاورزی در استان، شایسته نیست اکثر محصولات فاقد صنایع تبدیلی باشند ولی توجه به این موضوع می تواند در اقتصاد موثر باشد.

وی بیان کرد: وضعیت استان مطلوب نیست و باید در بخش های مختلف به ظرفیت های استان توجه شود تا با تحول و جهش از این وضعیت خارج شود.

نماینده ولی فقیه در لرستان اظهار داشت: ارتقا رشد اقتصادی بدون رشد فرهنگی میسر نیست و تمرکز بر مسائل اقتصادی بدون توجه به مسائل فرهنگی، مساجد، امر به معروف و نهی از منکر و سایر موارد در این زمینه به نقطه مطلوب نمی رسد.

وی گفت: خدماتی که نظام جمهوری اسلامی در این مدت ارائه داده نشان می دهد همیشه قطار سازندگی در کشور در حال حرکت بوده است.

انتهای پیام/