امیری گفت: توجه به دیپلماسی اقتصادی، علمی، فرهنگی، هنری و ورزشی مهم است و نباید سایر دیپلماسی ها تعطیل شوند.

امیر علی حیدر امیری در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: عملکرد وزارت امور خارجه در هشت سال گذشته مناسب نبود و وزیر امور خارجه در دولت جدید باید فردی انقلابی، جهادی و استکبار ستیز بوده و تجلی و نماد اقتدار ملت بزرگ ایران اسلامی باشد.

وی افزود: حوزه سیاست خارجه، حوزه بسیار وسیعی است و توجه به دیپلماسی اقتصادی، علمی، فرهنگی، هنری و ورزشی نیز مهم است و یکی از مهمترین ایرادات وزارت امور خارجه در دولت قبلی این بود که سایر دیپلماسی ها تعطیل بودند و در زمینه دیپلماسی فرهنگی بسیار ضعیف عمل کرد.

تحلیلگر مسائل سیاسی تصریح کرد: با توجه به شرایط اقتصادی، تحریم، تورم، گرانی و عدم اشتغال اما تنها در بین ۲۰۰ کشور فقط سه رایزن در این حوزه جود داشت و در دولت قبلی اعتقادی به دیپلماسی اقتصادی وجود نداشت و لازم است که وزیر امور خارجه در این دولت به دیپلماسی اقتصادی توجه ویژه ای داشته باشد.

امیری عنوان کرد: اولویت کار وزارت خارجه، برقراری ارتباط با کشورهای همسایه، حوزه مقاومت و استکبار ستیزی باشد تا بتواند به اهداف برسد.

وی بیان کرد: وزارت امور خارجه در عین داشتن روحیه تعامل و همکاری با کشورهای دیگر باید نماد روحیه جهادی و انقلابی و استکبار ستیز ملت ایران باشد و در حوزه های اقتصادی، فرهنگی و علمی فعالیت های بیشتری را براساس اولویت های روز جامعه انجام دهد.

انتهای پیام/