سپهوند گفت: تیم‌های سلامت بانوان بسیجی در راستای مقابله با بیماری کرونا در لرستان تشکیل شد.

مریم سپهوند در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: طرح شهید سلیمانی، طرحی بسیار موفق برای مقابله با کرونا بود که با همکاری و مشارکت بسیجیان و بسیج همگانی سبب شد تا میزان ابتلا و مرگ و میر ناشی از کرونا بسیار کاهش یابد.

وی افزود: با توجه به موفقیت این طرح و به دلیل اینکه هم اکنون روند شیوع بیماری بسیار افزایش یافته، اجرای این طرح تقویت شده و دقیق تر از گذشته اجرا خواهد شد.

مسئول بسیج جامعه زنان لرستان تصریح کرد: شناسایی و بیماریابی، غربالگری، جمع آوری و توزیع کمک های مومنانه از جمله برنامه های این طرح هستند که از سطح پایگاه ها آغاز می شود البته اجرای این طرح متوقف نشده ولی هم اکنون به دلیل شرایط خاص شیوع بیماری، اجرای طرح با قوت بیشتری اجرا می شود.

سپهوند عنوان کرد: در همین راستا خواهران بسیجی با تشکیل تیم هایی دو و چهار نفره در سطح همه شهرهای استان، در قالب تیم های سلامت به صورت محله ای و مسجد محوری برای ارائه آموزش های لازم و تذکرات مورد نیاز برای جلوگیری از شیوع این بیماری تشکیل و خدمات و آموزش ها را ارائه می دهند.

وی گفت: این تیم ها علاوه بر سایر اقدامات غربالگری، آموزش های مورد نیاز را از جمله تشویق و ترغیب افراد برای دریافت واکسن کرونا، آموزش های بهداشتی و سایر موارد از جمله امید بخشی را ارائه می دهند.

انتهای پیام/