بهاروند گفت: تامین اجتماعی به 250 بیمار کرونایی که به صورت بستری موقت و بستری در بیمارستان هستند خدمات دارویی و درمانی ارائه می دهد.

امین بهاروند در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: متاسفانه روند افزایشی شیوع کرونا سبب شده تا بخش های زیادی از مراکز درمانی برای بستری بیماران کرونایی اختصاص داده شود؛ در حال حاضر ۱۱۰ بیمار کرونایی در بیمارستان تامین اجتماعی خرم آباد بستری شدند و علاوه بر این ۱۴۰ بیمار نیز به صورت موقت در کلینیک بیمارستان خدمات دارویی و درمانی را سرپایی دریافت می کنند.

وی افزود: در مجموع تامین اجتماعی خرم آباد به ۲۵۰ بیماری بستری موقت و بستری در بیمارستانها خدمات لازم را ارائه می دهد که همه داروهای مورد نیازی که تحت پوشش بیمه هستند در خود بیمارستان وجود دارد و از این نظر کمبودی نیست.

معاون درمان تامین اجتماعی لرستان تصریح کرد: با توجه به اینکه کل ظرفیت تخت های بیمارستان ۱۷۰ تخت می باشد، از این تعداد ۱۱۰ تخت برای بستری بیماران کرونایی و ۶۰ تخت برای سایر موارد و ارائه خدمات در بخش های دیگر است که انتظار می رود با رعایت دستورالعمل های بهداشتی از شیوع این بیماری کاسته شود.

بهاوند با اشاره به رایگان شدن خدمات درمانی و دارویی بیماران کرونایی گفت: تاکنون بیماران کرونایی که تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی بودند با مراجعه به سایر بیمارستانها بین ۱۰ تا ۳۰ درصد از هزینه را پرداخت می کردند اما با توجه به شرایط خاصی که رخ داده از روز گذشته هزینه بیماران کرونایی تحت پوشش تامین اجتماعی در بیمارستان های دولتی و دانشگاهی رایگان شده است.

وی بیان کرد: البته همه داروها و خدماتی که تحت پوشش بیمه می باشد، برای این بیماران کرونایی رایگان شده و هدف از این کار خدمتی دیگر به افراد تحت پوشش سازمان است.

انتهای پیام/