پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، دریچه های امید برای خدمت رسانی به مردم گشوده شد و امروز بار دیگر با روی کار آمدن دولت سیزدهم ملت در انتظار تحولات سازنده است.

به گزارش سفیرافلاک، پس از سال ها ظلم حکومت پهلوی و یکه تازی در راستای تامین منافع خود، انقلاب اسلامی ایران در سال ۵۷ به پیروزی رسید، انقلابی که طعم خدمت به مردم، عدالت، گسترش امکانات و استقلال را به مردم چشاند.

با پیروزی انقلاب اسلامی ایران تلاش شد تا دولتی شکل گیرد تا بتواند در راستای اهداف انقلاب گام بردارد، برهمین اساس دولتی شکل گرفت که در راس آن شهیدان رجایی و باهنر دو شخصیت فداکار و پرتلاشی بودند که در طی چند سال همه فعالیت خود را برای خدمت به مردم به کار گرفتند.

دولت شهید رجایی اولین دولت انقلابی بود که برای احیای خدمت به ملت ایران جانانه تلاش می کردند ولی ضد انقلاب و دشمنان تاب دیدن شخصیت هایی مانند شهیدان «قباهنر و رجایی» را که خالصانه این چنین خدمت می کردند را نداشتند و در سال ۱۳۶۰ بر اثر انفجار شهیدان رجایی و باهنر به فیض شهادت نائل آمدند.

از این رو هر ساله هفته اول شهریور ماه به عنوان هفته دولت نامگذاری شده تا همه دولتمردان با تاسی از رفتار و تلاش های خالصانه این بزرگوران بتوانند در راستای اهداف انقلاب و خدمت به مردم اقدام نمایند.

گشودن دریچه های امید به روی مردم

با پیروزی انقلاب اسلامی ایران، دریچه های امید برای خدمت رسانی به مردم در هر نقطه از کشور باز شد، انقلابی که با پشتوانه مردمی و به رهبری امام خمینی(ره) به پیروزی رسیده بود حالا امید را هدیه می کرد و از همین رو امکانات و خدمت رسانی به تمامی مردم حتی دورترین نقاط کشور انجام می شد.

با نگاهی به پیشرفت ها و خدمات رسانی قبل و بعد از انقلاب مشخص می شود که طی این سالها علیرغم همه مشکلات اما خدمات رسانی انجام شده اگرچه کاستی هایی همچنان وجود دارد اما هدف اصلی دنبال شده و ملت ایران این روزها مشتاق تلاش های دولت سیزدهم در زدودن مشکلات و مسائل اقتصادی هستند.

طی هشت سال گذشته و در دولت یازدهم و دوازدهم مشکلات اقتصادی به دلایل مختلفی روی هم انباشته شد، گرانی، تورم، بیکاری به اوج خود رسید و در کنار همه این مسائل شیوع کرونا مشکلات را دوچندان کرد ولی متاسفانه اراده جدی برای رفع مشکلات اقتصادی در دولت قبلی وجود نداشت.

رها کردن بازار، افزایش افسارگسیخته قیمت ها، کمیاب شدن اقلام پرمصرف و ضروری نتیجه بی توجهی دولت قبلی به اقتصاد و معیشت مردم بود.

در انتخابات خرداد ماه، ملت ایران با عزمی جدی، رئیس جمهوری حزب الهی، انقلابی، متدین، فساد ستیز و عدالتخواه را انتخاب کردند تا با روی کار آمدن یک دولت انقلابی مشکلات یکی پس از دیگری برطرف گردد و دوباره رنگ امید در همه جا گسترانده شود.

مهمترین انتظار مردم از دولت سیزدهم اولویت بندی مشکلات خصوصا رفع مشکلات اقتصادی است که این روزها بسیاری از مردم را رنج می دهد.

رفع مشکلات اقتصادی مطالبه اصلی مردم

مهرداد ویسکرمی نماینده مردم خرم آباد در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: در حال حاضر مجلس مشغول بررسی وزرای پیشنهادی است و انتظار می رود که پس از بررسی ها، وزرا با سرعت مستقر شوند و برنامه و اولویت بندی لازم برای خدمات و اقدامات را در دستور کار قرار دهند.

وی با اشاره به مشکلات اقتصادی و ضرورت اولویت به این بخش افزود: در اواخر دولت قبل، بازار رها شد و قیمت بسیاری از اقلام و کالاها به صورت سرسام آور افزایش یافت که لازم است متولیان در مدت زمان کوتاهی بتوانند شرایط بازار را آرام نمایند.

نماینده مردم خرم آباد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در صورتی که نیاز است تحولات مدیریتی صورت گیرد، بهتر است به گونه ای انجام شود تا معطلی ایجاد نشود و دولت جدید هر چه سریعتر برای رفع مشکلات و ارائه خدمات گام بردارد.

ویسکرمی عنوان کرد: رفع مشکلات معیشتی و آرامش در بخش اقتصادی یکی از مهمترین مطالبات مردم است که دولت با توانایی و تلاش می تواند به این مهم توجه نماید.

ریل گذاری دولتمردان براساس گام دوم انقلاب

همایون رهبران کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: تفاوت هفته دولت امسال با سال های گذشته، تغییر در دولت است و تشکیل یک دولت در تراز انقلاب اسلامی یکی از مهمترین خواسته های مردم بود که آیت اله رئیسی با تشکیل کابینه و کار جهادی می تواند بسیاری از مشکلات را برطرف نماید.

وی با اشاره به گام دوم انقلاب افزود: ریل گذاری دولتمردان باید براساس گام دوم انقلاب باشد چون رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران بیانیه گام دوم انقلاب را برای چله دوم طراحی کردند و اگر سیاست دولت منطبق بر این نباشد، موازی کاری صورت می گیرد و ضروری است وقتی سندی نوشته می شود همه براساس آن سند و اهدافش حرکت نمایند.

کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد: تحقق تمدن نوین اسلامی مهمترین هدف گام دوم انقلاب است که یکی از ابزار این مهم، تشکیل دولت انقلابی است و هیات دولت جدید باید با تلاش و کار جهادی و اینکه از حداقل امکانات، بیشترین استفاده را کرد تا بتوانند در این مسیر موفق شوند.

رهبران با تاکید بر مردمی بودن مسئولین عنوان کرد: فاصله بین مردم و مسئولین سبب می شود تا نتوانند واقعیت های جامعه را درک کنند و باید مدیران در میدان حاضر باشند تا بتوانند برای حل مشکلات اقدام کنند. انتظار می رود که مسئولین آنچه را که سبب اختلاف و چند دستگی می شود را اصلاح نمایند.

کارشناس مسائل سیاسی خاطرنشان کرد: ضروریست دولتمردان براساس گام دوم انقلاب حرکت کنند تا به هدف اصلی که تحقق تمدن نوین اسلامی است برسیم.

انتهای پیام/