مربی پیشین تیم ملی فوتبال ایران با انتقاد از تاخیر در شروع اردوی ملی پوشان گفت: تاخیر در شروع برنامه های فنی تیم ملی خطرناک است چرا که نمی تواند تاثیرگذاری لازم را داشته باشد.

به گزارش سفیرافلاک، درباره لیست ارائه شده از سوی کادر فنی تیم ملی ایران برای شروع اردوی این تیم با بازیکنان داخلی در مسیر آماده سازی برای بازی با سوریه و عراق گفت: من فکر می‌کنم کاملا طبیعی بود که بازیکنان داخلی را زودتر از لژیونرها دعوت کنند اما خیلی دیر این اردو آغاز می‌شود که بدون شک به ما آسیب می‌زند.

مربی پیشین تیم ملی فوتبال ایران راجع به تأخیر در شروع اردوی تیم ملی افزود: اردوهای سوریه و عراق بسیار گسترده‌تر نسبت به برنامه کادر فنی تیم ملی ایران در خارج از کشورهای خودشان برگزار شده است و من واقعا فکر می‌کنم مشکل بسیار بزرگی برای بازی با آنها خواهیم داشت.

تفکرات کادر فنی بدترین نتایج را رقم می‌زند/ تعجب از تصمیم اسکوچیچ

وی با انتقاد از برنامه ریزی سرمربی کروات ملی‌پوشان تاکید کرد: اسکوچیچ می‌توانست خیلی راحت از هفته گذشته برنامه‌های فنی را آغاز کند. بازیکنان از لحاظ روحی نیاز به هماهنگی با همدیگر دارند. آنها باید احساس خانواده بودن کنند. کدام بازیکن پس از دو روز می‌تواند چنین احساسی داشته باشد. رفتار حرفه‌ای در اردوها ایجاد می‌شود. اگر قرار است اردوهای کوتاه هم برگزار کنیم باید با تمام توان باشد نه اینکه با کمترین تأثیرگذاری تنها بخواهیم دورهمی داشته باشیم.

ذوالفقار نسب با اعلام اینکه سخت‌ترین حریفان را در آغاز دور نهایی انتخابی جام جهانی قطر داریم، گفت: امیدوارم تیم ملی ایران بازی با سوریه و عراق را راحت تصور نکرده باشد. من مطمئنم این تفکر می‌تواند بدترین نتایج را سر ما بیاورد. این خیلی خطرناک است که ما نتوانیم خود را از شرایط حریفان آگاه کنیم.

او درباره بازیکنان دعوت شده داخلی به اردوی تیم ملی ایران تصریح کرد: احساس می‌کنم در خط دفاع با مشکل کمبود بازیکن مواجه هستیم. در خط هافبک ضعف بزرگ در انتخاب بازیکن بازی‌ساز داریم. من واقعا نمی‌دانم چرا خروجی لیگ برتر بیستم که اتفاقا بار فنی هم داشت اینگونه گزینش شده است. به نظرم تعدادی بازیکن بهتر از اینها هم داشتیم.

ذوالفقار نسب یادآور شد: قبول دارم لژیونرها شاکله اصلی تیم ملی را تشکیل می‌دهند اما نیاز است که پشتوانه خوبی هم برای آنها ایجاد کنیم. فکر می‌کنم به خاطر دو تا سه نفر این اردو را صرفا راه انداخته است. متأسفانه این شیوه می‌تواند برای نتایج تیم ملی ایران در مسیر فعلی بسیار مسموم باشد و باید احساس خطر کنیم چون حریفان بسیار زیادی قدرتمندی داریم.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : مهر