ائمه جمعه لرستان با اشاره به شکست راهبردی آمریکا در منطقه با فرار از افغانستان، عنوان کردند: رئیس‌جمهور و قوه قضاییه خط قرمزشان مبارزه با فساد و مبارزه با روابط به‌جای ضوابط است.

به گزارش سفیرافلاک، حجت‌الاسلام سید احمدرضا شاهرخی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در خرم‌آباد، اظهار داشت: خداوند عملی که رنگ تقوا داشته باشد می‌پذیرد اکسیر تقوا به هرچه اصابت کند آن را ارزشمند می‌کند پس بایستی در مسیر تقوا حرکت کنیم.

وی افزود: روزانه شاهد از دست دادن عزیزانی می‌شویم و برای ما اندوه‌بار و تأسف‌بار است، باید با همکاری و تعاون، زنجیره انتقال بیماری قطع، تعداد مبتلایان کم و تعداد درمان شدگان افزایش یابد و واکسیناسیون به نقطه مطلوب برسد ضمن اینکه رعایت فاصله اجتماعی استفاده از ماسک و اصول بهداشتی ضروری است.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان عنوان کرد: اگر سهواً و عمداً بی موالاتی کنیم، انتشار و انتقال بیماری نهایتاً منجر به تضعیف امت اسلامی می‌شود که امری حرام است؛ قطعاً این حضور پدران، مادران، پیران، جوانان، نوجوانان و کودکانی که باوجود ویروس کرونا پرچم نماز جمعه را در ایران و شهرهای استان برافراشته نگه داشتند، به‌عنوان امری شریف و رفیع در تاریخ ثبت خواهد شد.

وی تصریح کرد: درگذر هر هفته با رویدادهای عبرت‌آموزی از دودسته انسان مواجهه هستیم دسته‌های پرچم‌دار حق و انسان‌هایی که رذالت، پستی و خباثت در پیشانی و کارنامه زندگی آن‌ها نوشته‌شده است و در جهت تثبیت باطل تلاش کرده‌اند.

شاهرخی خاطرنشان کرد: آیت‌الله مرعشی نجفی، شیخ طوسی مؤسس حوزه علمیه نجف، حسن ابن یوسف، علامه حلی پرچم‌دار کرامت و شرافت بودند با تدریس، تألیف، احداث کتابخانه‌های کم‌نظیر، حفظ و نگهداری میراث و معارف گران‌قدر اسلامی، خدمات عام‌المنفعه را برای جوامع اسلامی به ارمغان آوردند و آثار ابن بزرگان در مراکز پژوهشی، مؤسسات علمی و حوزه‌های علمیه مورداستفاده طلاب و دانشجویان و مراجع تقلید است.

امام‌جمعه خرم‌آباد با اشاره به سالروز شهادت خدمتگزاران جمهوری اسلامی ایران شهیدان رجایی و باهنر توسط منافقین کوردل، بیان کرد: این دو شهید بزرگوار ۲ ماه در مسند خدمتگزاری ریاست جمهوری و نخست‌وزیری بودند که به‌وسیله منافقین به شهادت رسیدند اما در مدت کوتاه از همان آغاز فعالیت‌های سیاسی، فرهنگی و اجتماعی به دنبال حاکمیت نبوی و علوی بودند.

 وی یادآور شد: دو خدمتگزار شهید برای برقراری عدالت اجتماعی، خود را وقف خدمت به مردم کردند و امتیازات شخصی را خود منتفی کردند به‌طوری‌که زندگی آن‌ها قبل و بعد از مسئولیت تفاوتی نداشت و این دو نامشان به‌عنوان خدمتگزاران صادق و الگو باقی ماند.

شاهرخی با اشاره به رأی اعتماد مجلس به ۱۸ وزیر دولت سیزدهم و آغاز کار جهادی و باقوت و قدرت دولت، بیان کرد: پیش‌ازاین دولت، چهار رئیس‌جمهور دیگر آمدند و رهبری از هر دولت مطالباتی داشتند، انقلابی گری و عدالت محوری، استقرار عدالت اجتماعی، پرهیز و دوری از شتاب‌زدگی و حاشیه‌سازی، بهره‌گیری از ظرفیت‌های داخلی را به ترتیب برای نخستین تا چهارمین دولت بعد از جنگ تحمیلی مطالبه کردند.

نماینده ولی‌فقیه لرستان تأکید کرد: رهبری از دولت پنجم بعد از جنگ تحمیلی انقلابی گری و مردم‌داری را خواستند یعنی تمسک به ارزش‌ها و اصول اساسی انقلاب اسلامی حضور مردم در حل مشکلات و در این دولت انگیزه مبارزه با فساد و برنامه محوری درزمینهٔ اقتصاد در ارتباط با نخبگان وجود دارد.

وی گفت: هرگاه تغییرات در راستای تبدیل به احسن باشد و افراد باتقواتر و باتجربه‌تر روی کار بیایند رشد و توسعه فرهنگی اقتصادی اجتماعی برای استان دربر خواهد داشت؛ زمانی استان لرستان به‌عنوان پایلوت برای اقتصاد مقاومتی انتخاب شد تا به‌عنوان استان موفق در اجرا کردن امر اقتصاد موقتی به دیگر استان‌ها معرفی کنند اما ما آثاری از این طرح در زندگی مردم مشاهده نکردیم.

شاهرخی اظهار داشت: در این تغییرات پیش رو باید تمرکز بر تعهد و تخصص، دانش، تجربه، توانایی، روحیه جهادی و انقلابی، پاک دستی، فساد ستیزی و کار شبانه‌روزی با برنامه باشد تا قطار توسعه فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی در مسیر خودش روبه‌جلو حرکت کند اما اگر این‌ها رعایت نشد و روابط بر ضوابط و سهم خواهی ها حاکم شد مردم و استان متضرر خواهند شد.

 نماینده ولی‌فقیه لرستان افزود: نقطه قوت روحیه مطالبه گر جوانان انقلابی، جهادی و عدالت‌خواه است که در استان ما شکل‌گرفته است اما این مطالبه گری و عدالت‌خواهی باید بر پایه رعایت اصول اخلاقی و به‌دوراز پرخاشگری و تندزبانی و ترش‌رویی باشد.

وی بیان کرد: نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی علایق و سلایق شخصی را کنار بگذارند به مجموعه‌ای که تورم، بیکاری، عدم رونق مطلوب، کسب‌وکار، آسیب‌های اجتماعی، کارخانه‌های تعطیل‌شده، بازآفرینی شهری را برطرف کند به این‌ها توجه کنند که در سایه باهم بودن حاصل می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با اشاره به وظیفه مهم نمایندگان در این روزها و پیرامون تغییرات مدیران، خاطرنشان کرد: هرگونه تبعیض ناروا، جذب نیروی بدون ضابطه با حاکم کردن روابط بر ضوابط را از طریق قانون دنبال خواهیم کرد، رئیس‌جمهور و قوه قضاییه خط قرمزشان مبارزه با فساد و مفسد و مبارزه با روابط به‌جای ضوابط است.

مساجد محور اصلی فعالیت‌های جهادی قرار گیرد

حجت‌الاسلام محمدجواد گراوند در خطبه‌های نماز جمعه این هفته کوهدشت، اظهار داشت: ایام محرم فرصتی مناسب بود که توسط مبلغین و مروجین دین مبین اسلام، در مجالس وعظ و عزاداری‌ها فلسفه و ماهیت قیام امام حسین (ع) و علت زنده‌بودن این حرکت، تبیین شود.

وی ضمن تقدیر از رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط عزاداران وهیئات مذهبی در دهه اول محرم، افزود: همه اولیاء الهی از اول تا خاتم عزادار حضرت اباعبدالله الحسین (ع) بودند و این جایگاه عظیم ایشان در نزد خداوند متعال را دارد.

امام‌جمعه موقت کوهدشت عنوان کرد: مواسات و کمک مومنانه را فراموش نکنیم چراکه مورد تأکید مقام معظم رهبری است، در این راستا بایستی مساجد را محور قرار دهیم زیرا در صدر اسلام و تاریخ، مساجد همواره در محوریت امور قرار داشتند، گروه‌های جهادی و خیرین گرامی همچون همیشه در میدان خدمت‌رسانی به مردم حضور فعال داشته باشند.

وی با اشاره به تحولات اخیر افغانستان و آشکار شدن ابهت پوشالی آمریکا، تصریح کرد: امروز مشاهده می‌کنیم آمریکای جنایتکار در مسئله افغانستان علی‌رغم حضور ۲۰ ساله خود در این منطقه، نهایتاً شکست‌خورده و این‌چنین مفتضحانه در حال فرار هستند.

گراوند با اشاره به اینکه شکست آمریکا بایستی درس عبرتی برای تمام کشورها باشد که چشم امیدی به غرب نداشته باشند، بیان کرد: سیاست ایران دارای عزت، حکمت و مصلحت است و هم چنان اوضاع افغانستان را رصد می‌کند، بایستی تمامی تفکرات افغانستان در حاکمیت آن شریک باشند و به طالبان گوشزد شود که شعارهای امروز خود را جامه عمل بپوشاند و همه گروه‌ها در امنیت کامل باشند.

امام‌جمعه موقت کوهدشت با اشاره به اینکه دولت سیزدهم شبیه‌ترین دولت به شهیدان رجایی و باهنر است، گفت: تخصص، فساد ستیزی، صداقت و تعهد از شاخصه‌های مدنظر آیت‌الله رئیسی برای وزرا بود و هم‌چنین گفتند خط قرمز ما مبارزه با فساد است.

وی با اشاره به اتحاد و همدلی سران قوا در خدمت صادقانه به مردم، بیان کرد: مسئولان شهرستانی نیز بایستی در طراز مسئولان وزارتی دولت جدید باشند و دغدغه‌شان مذهبی بودن، مردم‌داری، رسیدگی به محرومان و کار جهادی باشد.

طالبان بایستی یک دولت بدون دخالت آمریکا برای مردم تشکیل دهد

حجت‌الاسلام مراد امیدی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته سلسله با اشاره به سالروز بزرگداشت محمد بن زکریای رازی، اظهار داشت: روز داروسازی هم ازلحاظ عرفی و علمی مشروعیت خاص خود را دارد و ضمن تبریک به تمام کسانی که در عرصه داروسازی تحقیق و تولید می‌کنند از کسانی که درزمینهٔ تولید داروی کرونا زحمت فراوان کشیدند نیز تشکر می‌کنم.

وی با گرامیداشت آغاز هفته دولت، افزود: شهادت شهیدان رجایی و باهنر توسط تروریست‌های داخلی مهر ننگینی بر پرونده منافقین کوردل بود.

امام‌جمعه سلسله به اشاره بیانات مقام معظم رهبری در سال ۸۸ نسبت به تروریست بودن آمریکا در افغانستان، عنوان کرد: تروریست‌های داخلی یک نفر، دو نفر را ترور می‌کنند اما کشور مستکبر آمریکا صدها نفر را یکجا می‌کشد که این نشان می‌دهد هیچ فرقی بین آمریکا و منافقین نیست.

وی تصریح کرد: نظام جمهوری اسلامی بر اساس چهاراصل مهم و راهبردی نسبت به اوضاع افغانستان نگاه می‌کند، اول آنکه طالبان از خود مردم این کشور است و دوم حفظ آرامش در مرزهای ایران و افغانستان باید اجرایی شود.

امیدی با اشاره به دو اصل دیگر یعنی حفظ آرامش داخلی در کشور افغانستان و ایجاد یک دولت همه‌گیر، بیان کرد: طالبان بایستی یک دولت بدون دخالت آمریکا برای مردم تشکیل دهد.

امام‌جمعه سلسله با انتقاد از برخی مسئولین شهرستانی در تحریف سخنان خود، گفت: نماز جمعه باید در هر شهرستان متحول آفرین باشد و اگر این اتفاق نیفتد هیچ فرقی با نماز جماعت‌ها ندارد، ما زیر بار نمایندگی بعضی ادارات ازجمله اداره راه و شهرسازی نمی‌رویم.

وی با گلایه شدید از برخی مدیران کل درزمینهٔ مصوبات مربوط به شهرستان، بیان کرد: متأسفانه این مدیران با مصوبات غیرمنطقی خود دنبال غارت بودجه مردم این دیار هستند.

امیدی گفت: مردم در مقابل مسئولین با پرخاشگری و بددهنی دنبال امورات خود نباشند که این دور از اساس اسلامی است.

انتهای پیام/