آزادبخت گفت: مراکز درمانی استان لرستان به 3 هزار بیمار بستری کرونایی خدمت رسانی می کنند.

صالح آزادبخت در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: با افزایش تعداد مبتلایان کرونا در استان، در همه بیمارستان های لرستان بخش بستری موقت راه اندازی شده تا خدمات درمانی و دارویی را به صورت مراجعه روزانه ارائه نمایند.

وی افزود: در همین راستا در حال حاضر هزار و ۵۰۰ بیمار بستری موقت و هزار و ۵۰۰ بیمار هم به صورت بستری در بیمارستانهای استان خدمات لازم را دریافت می کنند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی لرستان با اشاره به تخت های مورد نیاز برای بستری بیماران کرونایی، تصریح کرد: در این پیک هزار و ۶۵۰ تخت برای بستری بیماران کرونایی در بیمارستانها در نظر گرفته شده که تاکنون هزار و ۵۰۰ تخت مورد استفاده قرار گرفته است اما در صورت روند افزایش بستری ها و نیاز بیشتر، تخت های بستری افزایش خواهد یافت.

آزادبخت عنوان کرد: با توجه به شرایط سخت روزهای کرونایی اما در همه مراکز درمانی، پذیرش از بیمار صورت گرفته و هیچ بیماری در صف انتظار برای بستری نمانده است که طبق شرایط وخامت حال افراد و بررسی سایر شرایط، بیماران کرونایی بستری می شوند.

وی بیان کرد: میزان مرگ و میر بیماران کرونایی میانگین روزی ۱۰ نفر است که تلاش می شود تا با تسریع در روند واکسیناسیون، میزان ابتلا و مرگ و میر کاهش یابد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: در این پیک از بیماری همه گروه های سنی که درگیر کرونا شده اند، دیده می شود به طوری که از کودکان گرفته تا نوجوانان و جوانان و افراد بزرگسال که لازم است تا انجام کامل واکسیناسیون همه افراد دستورالعمل های بهداشتی را رعایت نمایند.

انتهای پیام/