خادمی گفت: ۳۰۰ تخت به ظرفیت بیمارستان های استان لرستان اضافه می شود.

به گزارش سفیرافلاک، سید موسی خادمی عصر امروز در جلسه ستاد مقابله با کرونا از لزوم افزایش آمادگی استان برای مقابله با پیک احتمالی کرونا در پاییز امسال خبر داد و اظهار داشت: تعداد زیادی از استان های کشور در حال عبور از پیک پنجم کرونا بوده و وارد مرحله نزولی آن شده اند، اما طبق آمارهای ارائه شده، چندین استان از جمله لرستان و چند استان غربی کشور هنوز در مرحله صعودی پیک هستند.

وی افزود: احتمال افزایش مبتلایان در روزهای آتی وجود دارد و لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی در لرستان نسبت به گذشته ضرورت بیشتری پیدا کرده و مردم باید با استفاده از ماسک و پرهیز از حضور در تجمعات به کنترل شرایط کنونی و مهار بیماری کمک کنند.

استاندار لرستان تصریح کرد: پیش بینی می شود در پاییز امسال با پیک جدیدی از بیماری روبرو شویم که در همین راستا در ستاد استانی مصوب گردید تمهیدات لازم برای تهیه امکانات مورد نیاز اندیشیده شود که افزایش و تجهیز ۳۰۰ تخت بیمارستانی به ظرفیت استان از طریق ایجاد بیمارستان های موقت در دستور کار قرار دارد.

خادمی عنوان کرد: تمامی دستگاه های اجرایی عضو ستاد مکلفند در موضوع نظارت، کنترل و برخورد قانونی با متخلفین از دستورالعمل ها اقدامات لازم را اجرایی کنند و در قالب کمیته های ستاد مقابله با کرونا کار را با جدیت پیگیری نمایند.

وی بیان کرد: از آنجا که رعایت پروتکل های بهداشتی بخشی از حقوق مردم است، از هم استانی های محترم می‌خواهیم در صورت مشاهده نقض پروتکل ها که باعث تضییع حقوق آنها می شود، نسبت به اعتراض و تذکر اقدام نموده و حتی موارد اعتراض خود را به مراجع ذیصلاح اعلام کنند.

انتهای پیام/