کاربران فضای مجازی با انتشار توئیت هایی در صفحه خود از دو بانوی ورزشکار که صبح امروز مدال طلای پارالمپیک کسب کردند قدردانی کردند.

به گزارش سفیرافلاک؛ هاشمیه متقیان اولین مدال طلای تاریخ دومیدانی بانوان ایران را از آن خود کرد. متقیان با پرتاب ۵۰/۲۴ متری خود، رکورد جهانی را شکست و قهرمان پارالمپیک شد. او بعد از قهرمانی خود گفت: “تمام خانم‌های معلول می‌توانند روزی مدال‌آور پارالمپیک شوند، اگر برنامه و نقشه راه خوبی داشته باشند و البته خوب و درست تمرین کنند. من مدال طلای آسیا، پاراآسیایی و جهانی را داشتم. در بین مدال‌هایم فقط همین یک مدال طلا کم بود که امروز به آن رسیدم.”

ساره جوانمردی دیگر بانوی طلایی امروز ایران در پارالمپیک است که در فینال تپانچه بادی ۱۰ متر با ثبت رکورد جدیدی در جهان به مدال طلای پارالمپیک رسید. این سومین طلای جوانمردی در بازی های المپیک است، او در گذشته نیز به مقام اول قهرمانی دست یافته بود. این بانوی ورزشکار یک طلا در پارالمپیک توکیو و دو طلا در پارالمپیک ریو و یک برنز در پارالمپیک لندن کسب کرده‌ است. جوانمردی اولین بانوی مدال‌آور ایرانی دراین مسابقات است. وی برای دومین بار در سال ۲۰۱۸ به عنوان بهترین ورزشکار در جهان شناخته شد.

کاربران در توئیتر با هشتگ‌های #پارالمپیک شادی خود از این دو قهرمانی را ابراز کردند و با تبریک به متقیان و جوانمردی، از آن ها قدردانی کرند

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

د.

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

انتهای پیام/

  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان