طولابی گفت: طی دو هفته گذشته 171 واحد صنفی متخلف در خرم آباد پلمب شد.

جعفر طولابی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: با توجه به روند شیوع کرونا، محدودیت ها متناسب با دستورالعمل ها اجرا می شود و روزانه تیم های بازرسی از مکان های مختلف بازرسی می کنند و با متخلفانی که پروتکل های بهداشتی را رعایت نکنند، برخورد می شود.

وی افزود: طی دو هفته گذشته که در پیک بیماری کرونا قرار داشتیم، محدودیت های کرونایی با تعطیلی گروه هایی از مشاغل اجرا شد که در این مدت ۶۹۱ مورد بازرسی از واحدهای صنفی صورت گرفت که ۶۰۵ اخطار برای واحدهایی که برخی از پروتکل های بهداشتی را رعایت نکردند، صادر شد.

فرماندار خرم آباد تصریح کرد: همچنین ۱۷۱ واحد صنفی پلمب، ۷۶ واحد تعهد به رعایت دستورالعمل های بهداشتی دادند و هشت واحد هم به دلیل فک پلمب به مراجع قضایی معرفی شدند.

طولابی با اشاره به میزان رعایت دستورالعمل های بهداشتی، عنوان کرد: میزان رعایت دستورالعمل های بهداشتی در سطح عمومی بین مردم کمتر از ۵۰ درصد بوده اما این میزان رعایت پروتکل ها در بین اصناف بیش از ۷۰ درصد است.

وی بیان کرد: ضروریست با توجه به شرایط شیوع این بیماری و سرعت انتقال، همه افراد رعایت دستورالعمل های بهداشتی را مد نظر داشته باشند و استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی، همچنین عدم شرکت در مراسم پرازدحام را مد نظر داشته باشند.

انتهای پیام/