گودرزی گفت: سالانه بالغ بر 800 تن محصولات کشاورزی در شهرستان بروجرد فرآوری می شود.

جواد گودرزی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: سالانه بالغ بر ۱۰۷ تن محصول باغی در شهرستان بروجرد تولید می شود که عمده ترین محصول تولیدی سیب پاییزه و سیب گلاب است که به دلیل شرایط آب و هوایی، سیب های تولیدی این منطقه از کیفیت بالایی برخوردار هستند.

وی با اشاره به فرآوری محصولات کشاورزی افزود: در شهرستان بروجرد چهار واحد صنعتی فرآوری محصولات کشاورزی وجود دارد که سالانه بالغ بر ۸۰۰ تن محصول کشاورزی در این واحدها فرآوری می شود.

مدیر جهاد کشاورزی بروجرد تصریح کرد: از این تعداد، دو واحد صنعتی فرآوری لواشک با ظرفیت ۲۴۰ و ۲۶۰ تن، یک واحد میوه خشک با ظرفیت ۳۰۰ تن در سال و یک واحد دیگر با ظرفیت ۳۰ تن وجود دارد البته علاوه بر این واحدهای صنعتی، واحدهای خرد و کوچک و خانگی هم نسبت به فرآوری این محصولات اقدام می کنند.

گودرزی عنوان کرد: با توجه به کیفیت بالای محصولات فرآوری شده، ۹۰ درصد محصولات تولیدی به خارج از استان فرستاده می‌شود البته صادرات این محصولات نیز مطرح شده که با دریافت کُد بتوانند محصولات فرآوری شده را به کشورهای دیگر صادر نمایند.

وی بیان کرد: همچنین کارخانه سرکه سیب و عرقیجات در بروجرد فعال بوده که سالانه ظرفیت تولید این واحد بیش از ۳۶۰ تن را دارد.

انتهای پیام/