خادمی گفت: مرکز ماده ۱۶ کرامت خرم آباد ظرفیت پذیرش ۲۰۰ نفر را دارد.

به گزارش سفیرافلاک، سید موسی خادمی عصر امروز در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اظهار داشت: یکی از اقدامات بسیار مهمی که در سالهای اخیر به همت سپاه حضرت ابوالفضل(ع) استان انجام شده راه اندازی مرکز ماده ۱۶ کرامت با امکانات خوب و بهره گیری از روشهای جدید درمانی است، ایجاد مرکز ماده ۱۶ از فعالیت‌های موفق گروهی استان است که در سطح شهرهای استان معتادان متجاهری وجود دارند که وظیفه جمع آوری، رسیدگی و ساماندهی آنها بر عهده ماست و ارائه خدمات با این نگاه که این افراد بیمار هستند، انجام می پذیرد.

وی افزود: مرکز ماده ۱۶ کرامت خرم آباد ظرفیت پذیرش و ارائه خدمات به حدود ۲۰۰ نفر را داراست که البته باید در نظر داشت معتادان متجاهر استان از این تعداد بیشتر می باشند و لازم است برای این موضوع مراکز دیگری نیز تامین و تجهیز شوند.

استاندار لرستان تصریح کرد: این مرکز تاکنون توانسته است بخش عمده‌ای از این افراد را از سطح شهر جمع آوری نماید و ضمن ارائه خدمات بهداشتی، درمانی، آموزشی در کنار حرفه آموزی به آنها شرایط بازگشت دوباره به زندگی را برایشان فراهم سازد.

خادمی با اشاره به اینکه خدمات ارائه شده به معتادان متجاهر حاضر در مرکز ماده ۱۶ بسیار اثر بخش بوده، گفت: آموزش ها به این افراد در مدت حضور آنها در مرکز به گونه‌ای بوده که تعداد قابل توجهی از آنان علاوه بر ترک اعتیاد و آموختن یک حرفه شغلی، شرایط بازگشت دوباره به جامعه را پیدا کرده‌اند.

وی با بیان اینکه امیدواریم بتوانیم سایر مراکز آموزشی را به این قبیل امکانات مجهز کنیم، عنوان کرد: استفاده از روش های نوین آموزشی در کنار آموزه‌های دینی که در این مرکز ارائه می شود می‌تواند یک فرد کاملاً طرد شده از جامعه را مجدداً احیا و به زندگی عادی بازگرداند که در نوع خود امری پسندیده است.

استاندار لرستان خاطرنشان کرد: موضوع نظارت بیشتر بر مراکز نگهداری، ترک اعتیاد و مراکز ماده ۱۵ و همکاری دستگاههای اجرایی مرتبط در این زمینه از دیگر محورهای جلسه امروز بود که پیگیری و اجرای آن مورد تاکید قرار گرفت.

انتهای پیام/