حجت‌الاسلام درویشی با اشاره به رسالت‌های پاسداری در عرصه سخت و نرم، اظهار داشت: امروز، حقیقت مالک اشتر بودن سرآمدی در جبهه نرم و قدرت مهار دشمن است.

به گزارش سفیرافلاک، حجت‌الاسلام علی درویشی عصر امروز در جشنواره استانی مالک اشتر در خرم‌آباد با اشاره به رسالت‌های پاسداری در عرصه سخت و نرم، اظهار داشت: امروز، حقیقت مالک اشتر بودن سرآمدی در جبهه نرم و قدرت مهار دشمن در جبهه نرم است.

وی با اشاره به بیان برخی ویژگی‌های مالک اشتر از لسان امیر مؤمنان(ع) افزود: هوشیاری در ایام خطر، ایستادگی در برابر دشمنان، سخت بودن در برابر بدکاران و ستم‌پیشگان، برخورداری از قدرت مهار دشمن، عدم سستی و لغزش از ویژگی‌های مالک اشتر بوده است.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان عنوان کرد: امیر مؤمنان(ع) فرمودند: مالک اشتر شمشیری از شمشیرهای خداست که تیزی و برندگی آن کند نمی‌شود و آن‌گونه نیست درجایی که باید سرعت داشته باشد کندی کند و آنجا که باید تأمل داشته باشد، سرعت به خرج دهد بلکه از تشخیص درست و بهنگام موقعیت برخوردار است و مالک از برای من چنان بود که من برای رسول خدا بودم و پشتیبان و برادر من بود.

انتهای پیام/