سرهنگ رشیدی گفت: مهمترین مولفه پیروزی دفاع مقدس، روحیه جهادی و ایثار در بین رزمندگان اسلام بود.

سرهنگ محسن رشیدی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: فرمانده جنگ در دوران دفاع مقدس مجتهد و یکی از الهی ترین انسانهایی بود که در هشت سال جنگ تحمیلی بسیاری از رزمندگان در لبیک به ندای امام(ره) به جبهه ها رفته و تا پای جان ایستادند.

وی افزود: در جنگ تحمیلی همه جامعه برای ایستادگی در برابر دشمن مشارکت داشتند، علیرغم همه تحریم ها و تهدیدها و انقلابی که تازه به پیروزی رسیده و نوپا بود اما با دست خالی، با توکل به خدا و رهنمودهای امام(ره) هشت سال ایستادگی منجر به شکست دشمنی شد که با پشتیبانی ۴۰ کشور تا دندان مسلح بود.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس لرستان تصریح کرد: روحیه جهادی و ایثار سبب شد تا به عنوان یکی از مهمترین مولفه ها در جنگ تحمیلی، راهگشا باشد و امروز روحیه جهادی و شهادت طلبی در بین نسل جوان وجود دارد که رمز پیشرفت و اقتدار کشور است.

سرهنگ رشیدی با بیان اینکه ۲۲ برنامه توسط سپاه استان در هفته دفاع مقدس برگزار می شود، گفت: این برنامه ها شامل غبار روبی و عطر افشانی مزار شهدا، تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس، تجلیل از خانواده های شهدا، تجلیل از نقش بانوان در دفاع مقدس، رونمایی از کتاب «حمایت مردم»، نشست های بصیرت افزایی و تجلیل از جهادگران از مهمترین برنامه های اجرایی است که توسط سپاه در این ایام برگزار خواهد شد.

وی بیان کرد: شعار امسال هفته دفاع مقدس «ما مقتدریم» نامگذاری شده که تلاش می شود تا با اتحاد و همدلی روز به روز بر اقتدار و عظمت کشور افزوده شود.

انتهای پیام/