ثمینی گفت: حرکت به سمت پیر شدن جمعیت کشور یک نوع خطر و تهدید است.

به گزارش سفیرافلاک، محمود ثمینی در جلسه کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده بر ضرورت همکاری دستگاه‌های اجرایی برای رفع مشکلات اجتماعی تاکید کرد و اظهارداشت: گزارش های ارائه شده در خصوص آمار ثبت وقایع حیاتی بایستی به سمت کارهای تخصصی و علمی شدن حرکت کند که در این راستا باید با کمک دستگاه های اجرایی حاصل تحقیقات میدانی را برای بهبود شاخص های آماری به کارگروه مربوطه ارائه دهیم تا به نقطه مطلوب برسیم.

وی افزود: تمام تلاش ها در جهت حذف موانع و تسهیل کننده شرایط باشد تا کیفیت فعالیت ها برای افزایش فرزندآوری، ازدواج آسان و کاهش فوت و معضل طلاق افزایش یابد.

معاون استاندار لرستان حرکت به سمت پیر شدن و خروج از جوان بودن جمعیت کشور را یک نوع خطر و تهدید دانست و تصریح کرد: لازم است راهکارهای مؤثر برای این موضوع کشف و ارائه شود و همراهی و همکاری همه دستگاه ها، به خصوص سازمان تبلیغات و روحانیت نقش مؤثری در این زمینه دارد.

ثمینی به موضوع ممنوعیت استفاده از کالاهای آسیب رسان و تاثیر منفی آنها بر سلامت جامعه اشاره و بیان کرد: دانشگاه علوم پزشکی لیست این کالاها را به صدا و سیما، فرهنگ و ارشاد اسلامی و سایر دستگاه های متولی ارسال و تبلیغات و فرهنگ سازی مناسب برای مردم در این زمینه به عمل آید.

وی اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی به عنوان متولی اصلی و مسئول شورای سلامت استان، نظارت لازم را بر موضوع نظافت و بهداشت شهرستان های استان به عمل آورده و هرکجا دستگاهی در انجام وظایفش کوتاهی داشت، متخلفین به مراجع نظارتی معرفی تا برخورد های لازم به عمل آید.