سرهنگ امیری گفت: 592 بسیجی در گام پنجم طرح شهید سلیمانی برای تسریع در روند واکسیناسیون مشارکت دارند.

سرهنگ مصطفی امیری در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: در استان لرستان ۹ مرکز تجمیعی توسط سپاه راه اندازی شده که تاکنون بالغ بر ۱۲۸ هزار و ۵۰۰ دوز واکسن کرونا در این مراکز برای گروه های هدف تزریق شده است.

وی افزود: در گام پنجم طرح شهید سلیمانی و تسریع در روند واکسیناسیون، ۵۹۲ نفر از بسیجیان و نیروهای تخصصی بسیجی حضور دارند که همه تلاش خود را برای سرعت بخشیدن به این امر به کار گرفته اند.

معاون بهداشت و درمان سپاه لرستان با اشاره به راه اندازی سامانه تلفنی مشاوره و ارائه خدمات درب منزل، تصریح کرد: این طرح از چند هفته پیش در لرستان آغاز شده که ۷۰ درصد خدمات مربوط به مشاوره و اعزام تیم ها به درب منازل بوده، ۱۰ درصد برای انجام واکسیناسیون تماس گرفته بودند و ۲۰ درصد از تماس ها مربوط به بسته های معیشتی بوده است.

سرهنگ امیری با اشاره به گام پنجم طرح شهید سلیمانی گفت: در اجرای طرح شهید سلیمانی هزار و ۲۷ تیم در قالب تیم های نظارتی، حمایتی و غربالگری تشکیل شده که از ابتدای آغاز این طرح تاکنون ۴۳۹ هزار و ۵۸۸ نفر غربالگری شده و در گام پنجم نیز ۸۲ هزار و ۴۲۶ نفر مورد غربالگری قرار گرفته اند.

وی بیان کرد: همچنین در این مدت ۶۵ هزار و ۳۵۸ نفر از خدمات مراقبت در منزل بهره مند شده اند.

معاون بهداشت و درمان سپاه لرستان با بیان اینکه توزیع بسته های معیشتی در این طرح نیز انجام می شود، خاطرنشان کرد: تاکنون در گام پنجم ۷۰ هزار بسته معیشتی تهیه و در بین خانوارهای نیازمند آسیب دیده از کرونا توزیع شده است.

انتهای پیام/