ائمه جمعه لرستان با اشاره به اینکه عقب ماندگی ها را با آرمان‌خواهی و مطالبه گری جبران کنیم، عنوان کردند: مراکز واکسیناسیون به جهت خدمت بهتر به مردم بایستی افزایش یابند و از تجمعات در مراکز جلوگیری به عمل آید.

 به گزارش سفیرافلاک، حجت‌الاسلام سید احمدرضا شاهرخی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته خرم‌آباد ضمن تسلیت شهادت امام حسن مجتبی (ع) و حضرت رقیه (س) در سال ۶۱ هجری قمری، اظهار داشت: سراسر زندگی ائمه برای ما درس و آموزش است، سبک زندگی اسلامی ائمه اطهار راه نجات و رستگاری است درس و عمل به فضائل اخلاقی عملی امام حسن (ع) در روزگاری که ویروس کرونا و کشور ما را در برگرفته است از هرزمانی بیشتر احساس می‌شود چون امام حسن (ع) به جود و بخشش شهرت داشتند و جامعه ما امروز بیش از گذشته نیازمند بخشش و کمک مؤمنانه است.

وی افزود: از همه خیران، سازمان‌های دولتی و غیردولتی و مردم‌نهاد که در رسیدگی به مددجویان تلاش می‌کنند تشکر و درخواست می‌کنم به کمک‌های مؤمنانه استمرار ببخشند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان عنوان کرد: ما در هر هفته با انسان‌ها و شخصیت‌های بزرگی روبه‌رو هستیم که در مسیر خدمت‌رسانی به مردم گام برداشته و پرچم‌دار کرامت، شرافت، عزت و مبارزه با رژیم ستم‌شاهی بوده و تا پیروزی انقلاب اسلامی و بعدازآن همراه و پشت سر امام حرکت کردند.

وی تصریح کرد: حضرت امام (ره) سید محمود طالقانی را ابوذر زمان نامیدند و نخستین امام‌جمعه تهران بودند که در ۱۹ شهریور به لقا الهی پیوستند، شهید آیت‌الله سید اسدالله مدنی به‌وسیله منافقین زشت‌خو پلید و بدکردار در ۲۰ شهریور ۶۰ به شهادت رسید و دومین شهید محراب نام گرفت و در تعلیم و تربیت و تدریس ساخت و احداث مساجد و تبلیغ احکام و معارف اسلامی فعالیت‌های ارزشمندی انجام داد.

شاهرخی گفت: مرحوم حاج شیخ محمد ایمانی امام‌جمعه اسبق پلدختر اسوه پارسایی و تجلی اخلاص بوده و قبل و بعد از انقلاب فعالیت‌های گسترده‌ای در تبلیغ و ترویج معارف اسلامی داشتند، وی خستگی‌ناپذیر در ایجاد صلح و ثبات دوستی در میان طوایف متفاوت بودند و در سنگر امام‌جمعه بودن، حضور در جبهه‌ها و پشتیبانی از رزمندگان و سپاه لرستان و سنگر نشینی با رزم‌آوران گردان شهدای پلدختر از خصوصیات این روحانی مبارز بود، انس و الفت با خانواده شهدا از سیره این روحانی بزرگوار بود و حسن خلق، تواضع و فروتنی‌اش به‌گونه‌ای بود که هم‌نشینی با او برای ما انسان‌ساز و درس‌آموز بود.

امام‌جمعه خرم‌آباد بیان کرد: در کشور در حال تغییر و تبدل هستیم، طبیعی است دولت جدید همراه با خود تغییراتی داشته باشد، هدف همه انبیا و بعثت نبی اکرم (ص) و به دنبال آن هدف از حرکت امام و رهبری مقام معظم رهبری رسیدن به آرمان‌های اسلامی بوده، هست و خواهد بود.

وی گفت: جامعه‌ای که در آن ایمان به خدا و معارف اهل‌بیت (ع) حاکم باشد، عدالت و آزادی، پیش رفت در همه زمینه‌ها، رفاه، آرامش، جامعه‌ای متحد و مستحکم و قوی و مستقل بخشی از آرمان‌های اسلامی است چنین جامعه آرمانی که اسلام ترسیم کرده است و انبیا برای آن آمدند، اگر انسان در این مسیر جان بدهد شایسته است و ما در این مسیر بیش از ۲۰۰ هزار شهید و هزاران جانباز دادیم.

شاهرخی یادآور شد: رسیدن به این آرمان با تلاش و کوشش و عبور از موانع حاصل می‌شود نصرت الهی به دنبال آن خواهد آمد مردم لرستان بیش از گذشته نسبت به عدالت‌خواهی حساس هستند مردم ما از فساد، مفسد، تبعیض، حاکمیت روابط بر ضوابط، عدم عمل به قانون و در سطح بین‌الملل از رابطه ظالم و ظلم متنفر هستند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان اظهار داشت: مردم آرمان اسلامی را می‌شناسند به آن علاقه دارند و در مسیر ارمان ها حرکت می‌کنند و این نعمت الهی در قران از آن به‌عنوان حیات طیبه یادشده است و بر اساس بیانیه گام دوم انقلاب باید پرچم آرمان‌خواهی، عدالت‌خواهی و مطالبه گری برافراشته نگه‌داشته شود و این خصوصیات اگر نباشد کسانی پرچم را نگه می‌دارند که عمداً یا سهواً به‌نظام اسلامی ضربه خواهند زد و مشکلات نه‌تنها حل نمی‌شود بر مشکلات افزوده می‌شود مطالبه گری باید خود ایجاد مشکل نکند بلکه مشکلات را حل کند.

وی گفت: رهبر معظم انقلاب فرمودند: مطالبات خود را با استدلال و منطق مطرح کنید از اصول مطالبه گری انتقاد سازنده و رعایت آداب و اخلاق اسلامی است نقد و موضع‌گیری با رعایت اخلاق، مستند و مستدل باشد در مورد عدالت اجتماعی عقب‌ماندگی داریم البته این عقب‌ماندگی‌ها مقداری از آن به‌واسطه علل و عوامل خارجی و برخی سودجویی‌های داخلی است، باید با آرمان‌خواهی عقب‌ماندگی را جبران کنیم مطالبه گری نوعی انتقاد سازنده است که باید با پیشنهادات خوب همراه باشد.

ضرورت افزایش مراکز واکسیناسیون و پرهیز از تجمعات

حجت‌الاسلام مهدی سرلک در خطبه‌های نماز جمعه این هفته الیگودرز، اظهار داشت: امام سجاد (ع) در سخت‌ترین شرایط به امامت رسید به‌طوری‌که ۲۰ نفر در مکه و مدینه پیدا نمی‌شد که یار واقعی اهل‌بیت (ع) باشد، برخی از مردمی که در زمان پیامبر اکرم (ص) جان و مال خود را تقدیم می‌نمودند بعد از شهادت اباعبدالله الحسین (ع) از ولایت و پذیرش حجت خدا مرتد شدند، امروز نیز هستند کسانی که در اوایل انقلاب اسلامی با امام (ره) همراه بوده ولی امروز با ولایت زاویه گرفتند.

وی افزود: تعالیم و آشنایی معارف دین، تبیین مسئله ولایت و حکومت دینی و معرفی خود به‌عنوان امام منصوب، سه مأموریتی بود که امام سجاد (ع) بر عهده داشتند که سایر ائمه اطهار (ع) ثمره ایثار و خون‌دل‌های آن را خوردند.

امام‌جمعه الیگودرز عنوان کرد: در جلب اعتماد مردم نسبت به مسئولین و در بخش فرهنگی عقب‌گرد نمودیم و بازسازی انقلابی ساختار فرهنگی امام و شهدا و انقلاب اداری بایستی صورت گیرد که از اهداف دولت است.

وی تصریح کرد: در سیستم اداری باید تحول به وجود آید و قوانین و مقررات دست‌وپا گیر اصلاح شود و مدیرانی در رأس کار قرار بگیرند که از عمق جان و مسئولانه کار کنند، متأسفانه مردم از عملکرد برخی مسئولین شهرستان گله‌مند هستند.

سرلک گفت: در ادارات باید تکریم ارباب‌رجوع که از موضوعات مورد تأکید مقام معظم رهبری، است به‌طورجدی رعایت و این فرهنگ نهادینه شود، تحول مدیریتی باید بر روی ریل انقلابی صورت گیرد و مطالبات قانونی مردم در کمترین زمان ممکن به سرانجام برسد.

امام‌جمعه الیگودرز بیان کرد: مشکلات یک‌شبه به وجود نیامده و کم‌کاری‌ها و سو مدیریت‌های دولت‌های قبل یک‌شبه قابل‌حل نیست؛ دولت زمانی اسلامی است که بانکداری اسلامی تحقق یابد و بعد از تشکیل این دولت به تشکیل تمدن اسلامی وارد خواهیم شد.

وی گفت: مذاکره با اروپاییان فقط باید برای رفع تحریم‌ها باشد نه اینکه مذاکره برای مذاکره باشد و دشمنان با فرسایش نمودن مذاکرات فرصت و داخلی را از ما می‌گیرد و سرگرم شدن با مذاکرات، همکاری با کشورهایی همچون روسیه و چین را از دست می‌دهیم و طبق صحبت‌های رهبر معظم انقلاب، دنیا به چند کشور اروپا خلاصه نشده است.

سرلک گفت: راهکار دولت جدید برای حل مشکلات باید مطالبات به‌حق جمهوری اسلامی باشد، مذاکرات به‌صورت ۸ سال قبل جواب نمی‌دهد و الگویی جدید بایستی در راستای مطالبات به‌حق مردم باشد.

امام‌جمعه الیگودرز بیان کرد: طرح واکسیناسیون شبکه و بهداشت و درمان با مشکلات زیادی همراه بوده و وضعیت تجمع مردم در برای واکسیناسیون نامطلوب است چراکه اطلاع‌رسانی لازم درزمانی که واکسن وجود ندارد نمی‌شود.

وی گفت: مراکز واکسیناسیون بایستی افزایش یابد و از ظرفیت مدارس باید استفاده شود و باید مکان تزریق مرد و زن جدا شوند و متأسفانه افرادی در این مرکز نسبت به واکسن‌ها نظرات غیر کارشناسی می‌دهند که باید در این زمینه جلوگیری لازم به عمل آید.

امام حسن مجتبی (ع) با نرمش قهرمانانه دنیای اسلام نجات یافت

 حجت‌الاسلام محمدجواد گراوند ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته کوهدشت، اظهار داشت: از فرهنگ عاشورا، نهضت عظیم جهانی وزندگی مبارک و حضرت اباعبدالله الحسین (ع) عبودیت، آزادگی و آزادی را در سبک زندگی اسلامی می‌آموزیم.

وی افزود: محور این نهضت یک مکتب آموزنده برای بشریت به ارمغان آورد و چراغ هدایتی است که در تاریکی مطلق نورافشانی می‌کند و تاریخ اسلام را روشن نگه می‌دارد.

امام‌جمعه موقت کوهدشت با اشاره به‌ضرورت تمسک به قرآن و اهل سیره اهل‌بیت (ع)، عنوان کرد: عبودیت اظهار آخرین درجه خضوع و اطاعت بی‌قیدوشرط در تمام زمینه‌ها در برابر معبود است چراکه فلسفه وجودی ما این است.

وی با اشاره به اینکه ولنگاری در فضای مجازی برای جوانان آسیب‌زا است، تصریح کرد: بایستی در ورود به این فضا با برنامه بود و طوری موجب نشود که از عبادات و راز و نیازهای الهی کم شود.

گراوند ضمن تسلیت شهادت امام حسن مجتبی (ع) به روایتی، گفت: زندگی امام حسن مجتبی (ع) در یک مظلومیت قرار داشت، این امام همام در جریان صلح با معاویه یک حرکت سیاسی مهمی را در آن شرایط را به وجود آورد که اهمیت آن به‌اندازه قیام عاشورا بود.

امام‌جمعه موقت کوهدشت گفت: با نرمش قهرمانانه امام حسن مجتبی (ع) دنیای اسلام نجات یافت، اهل تسنن باید به معاویه اعتراض کنند که مردم آن زمان را آن‌چنان تهی کرد که علنی صَبِّ امیرالمؤمنین (ع) را برای مردم عبادت تلقی کرد، تاریخ گواه این است که معاویه حکومت را برای خانواده خود و برای بنی‌امیه می‌خواست که مستقر بماند.

محبت امام حسین (ع) مختص به همه بشریت است

حجت‌الاسلام صمد حافظی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته چگنی با تسلیت درگذشت عالم‌ مجاهد سید محمود طالقانی اولین امام‌جمعه تهران، اظهار داشت: مرحوم آیت‌الله طالقانی، شخصیتی بود که یک روحانی امروز باید الگویش ایشان و امثال امام (ره) باشد، هرکسی با هر علقه ای، سعی کند رفتار پیغمبر گونه داشته باشد.

وی افزود: دین‌داری در اوج برخورد صحیح حاکم می‌باشد، زمانی نفس بر انسان غلبه می‌کند انسان از خود بی‌خود شده برخوردش در مدار صحیح نیست.

امام‌جمعه چگنی ضمن تسلیت شهادت عالم مجاهد سید حسن مدنی، عنوان کرد: این عالم ربانی و مجاهد از شخصیت‌های بزرگی بودند که توفیق خدمت خالصانه به مردم را پیدا کردند.

وی با تسلیت ایام شهادت حضرت رقیه (س)، تصریح کرد: نماینده پاپ در روم در پیاده‌روی اربعین شرکت کردند و از ایشان پرسیدند: چرا شرکت کردید؟ گفت: مگر امام حسین (ع) مختص به شیعیان است، امام حسین (ع) مختص به همه بشریت است، هرکسی شمه‌ای از ایمان در قلبش باشد، حرارت و محبت امام حسین در دل او خواهد بود.

امنیت داخلی رژیم صهیونیستی با گریز ۶ زندانی فلسطینی به چالش کشیده شد

حجت‌الاسلام مراد امیدی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته سلسله با تسلیت درگذشت عالم مجاهد آیت‌الله سید محمود طالقانی، اظهار داشت: این شخصیت بزرگ اولین نماز جمعه بعد از انقلاب اسلامی را اقامه نمودند و همان‌طور که امام خمینی (ره) فرمودند: ایشان در جهاد با نفس نه سستی و نه تنبلی به خود راه ندادند.

وی افزود: وجود آیت‌الله طالقانی برای انقلاب اسلامی به‌منزله ابوذر برای پیامبر (ص) و زبانش چون شمشیر مالک اشتر دانستند.

امام‌جمعه سلسله با اشاره به حادثه گذشته و حمله به برج‌های تجاری آمریکا، عنوان کرد: مقام معظم رهبری در سال ۸۸ فرمودند: شکی نیست که خاورمیانه جدید شکل خواهد گرفت اما اراده و تقدیر خداوند این است که یک خاورمیانه بر مبنای اسلام تشکیل شود.

وی تصریح کرد: حضرت زینب (س) در مجلسی به یزید زمانه خویش و یزید زمان‌های آینده گفتند که ذکر ما اهل‌بیت و اسلام از بین نمی‌رود و این موضوع بر اساس دو اصل یعنی بشارت و مشارکت اتفاق خواهد افتاد.

امیدی با اشاره به سست بودن خانه عنکبوتی رژیم صهیونیستی اسرائیل، بیان کرد: همان‌طور که هیبت گنبد آهنین با راکت‌ها گروه‌های مقاومت از بین رفت، امنیت داخلی این رژیم جعلی نیز از بین می‌رود.

امام‌جمعه سلسله، گریز ۶ زندانی فلسطینی از زندان‌های فوق امنیتی رژیم صهیونیستی را یک حرکت حماسی دانست و گفت: ایجاد یک تونل در قلب زندان‌های فوق سری اسرائیل در طول چند ماه و بی‌آنکه آن‌ها متوجه شوند یک واقعیت را برای همگان بیان نمود و آن‌هم به چالش کشیدن امنیت داخلی این رژیم غاصب بود.

وی شهادت آیت‌الله مدنی در محراب را به‌منزله انسان‌سازی در مساجد برشمرد و گفت: وجود افرادی چون عمار یاسر برای انقلاب لازم و ضروری است.

انتهای پیام/