حامدی گفت: با توجه به کاهش اهدای خون در استان، ضروری است تا اهداکنندگان برای اهدای خون به مراکز مراجعه نمایند.

غلامرضا حامدی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: از ابتدای شهریور ماه تاکنون آمار اهدای خون نسبت به ماه های گذشته کاهش یافته البته به دلیل اینکه بسیاری از اهداکنندگان در ایام تاسوعا و عاشورا، اهداکنندگان مستمر بودند و این افراد تا چند وقت نمی توانند خون اهدا کنند، سبب شده تا آمار اهدای خون کاهش یابد.

وی افزود: با توجه به اینکه نیاز بیماران به خون همیشگی است، لازم است اهداکنندگان برای یاری بیماران نیازمند خون به پایگاه های انتقال خون مراجعه نمایند تا خون های اهدایی در اختیار بیماران قرار گیرد.

مدیرکل انتقال خون لرستان تصریح کرد: در همین راستا تیم های سیار خونگیری آماده شدند تا برای خونگیری از کارمندان اداراتی که تمایل و شرایط لازم را دارند، خونگیری نمایند.

حامدی عنوان کرد: به دلیل شرایط کرونایی، بهترین روش خونگیری در مراکز و پایگاه های خونگیری است که همه شرایط لازم مهیا می باشد ولی به دلیل شرایط کاهش اهدای خون، این تیم ها به ادارات اعزام می شوند.

وی خاطرنشان کرد: از افرادی که شرایط اهدای خون را دارند دعوت می شود تا بیماران نیازمند به خون را همراهی نمایند چرا که خون و فرآورده های آن یک نیاز همیشگی و مستمر است و با توجه به اینکه برخی از فرآورده ها فقط چند روز قابل نگهداری هستند، می طلبد در این روزها اهدای خون فراموش نشود.

انتهای پیام/