غفوری نژاد گفت: 75 درصد مدارس استان لرستان به سیستم گرمایشی استاندارد مجهز شد و تلاش می شود با تامین اعتبار مابقی سیستم ها استاندارد شوند.

امیر غفوری نژاد در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: از سال گذشته تاکنون سیستم گرمایشی ۷۰۲ کلاس درس در مدارس استان استاندارد شد و در حال حاضر کمتر از ۲۵ درصد مدارس استان سیستم گرمایشی استاندارد ندارند و این مدارس از بخاری گازی استفاده می کنند.

وی افزود: همچنین ۷۰۰بخاری نفتی در برخی از مدارس وجود دارد که جمع آوری این سیستم گرمایشی در اولویت کاری قرار دارد و با تخصیص اعتبارات، این سیستم گرمایشی استاندارد سازی خواهد شد.

مدیرکل نوسازی مدارس لرستان تصریح کرد: امسال ۲۳۸ کلاس درس در قالب ۷۴ فضای آموزشی تحویل داده شد که تعدادی از پروژه ها از مدارس قدیمی و فرسوده بودند که با کمک خیرین و تخصیص اعتبارات، نوسازی شدند.

غفوری نژاد عنوان کرد: از سال گذشته تاکنون نیز ۹۰ مدرسه تخریبی، ایمن سازی شده تا در اختیار دانش آموزان قرار گیرد.

وی با اشاره به مشارکت ۱۴۲ هزار نفر در طرح آجر به آجر گفت: این طرح با هدف مشارکت خیرین برای ساخت مدارس آغاز شد که در دو پویش، خیرین بالغ بر ۳۰۰ میلیون تومان به صورت نقدی کمک کردند.

مدیرکل نوسازی مدارس لرستان خاطرنشان کرد: در این هفته ۱۸ کلاس درس در قالب هفت مدرسه با مشارکت شرکت میهن در استان افتتاح خواهد شد که تلاش می شود با مشارکت خیرین بتوانیم زمینه را برای تحصیل دانش آموزان فراهم نماییم.

انتهای پیام/