بیرانوند گفت: ظرفیت تولید ماهی در استان لرستان به 40 هزار تن افزایش خواهد یافت.

کیارش بیرانوند در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: در استان ۷۰۰ مزرعه تکثیر و پرورش ماهی وجود دارد که سالانه بالغ بر ۳۰ هزار تن ماهی در این مزارع تولید می شود و ۱۴ هزار نفر در این مزارع به صورت مستقیم و غیر مستقیم مشغول به کار هستند.

وی افزود: زیر ساخت های شش مجتمع پرورش ماهی در استان فراهم شده که برخی از آنها به بخش خصوصی واگذار شده و تعدادی دیگر هم در آستانه واگذاری هستند که با فعال شدن آنها، ظرفیت تولید ماهی در استان به بیش از ۴۰ هزار تن افزایش خواهد یافت.

مدیرکل شیلات لرستان تصریح کرد: البته ظرفیت های اعلام شده برای مجتمع های جدید پرورش ماهی، ظرفیت های اسمی بوده و قابلیت گسترش و توسعه را نیز دارند.

بیرانوند با اشاره به اینکه لرستان رتبه نخست تولید آبزی پروری در بین استان های غیر ساحلی را دارد، عنوان کرد: ظرفیت آبزوی پروری در استان بسیار بالا بوده به طوری که لرستان رتبه اول پرورش ماهی سردآبی و رتبه اول بچه ماهی با ظرفیت ۲۵۰ میلیون قطعه را دارد.

وی با بیان اینکه سالانه ۱۴۰ میلیون قطعه تخم چشم زده در استان تولید می شود، گفت: در کشور سالانه به بیش از ۵۰۰ میلیون قطعه تخم چشم زده نیاز است که از این میزان ۱۴۰ میلیون قطعه در استان لرستان تولید می شود و حدود ۶۵ درصد تولیدات در استان مورد استفاده قرار می گیرد.

انتهای پیام/