آشتاب گفت: مهلت ثبت نام تسهیلات مشاغل آسیب دیده از کرونا به مدت 3 ماه تمدید شده است.

علی آشتاب در گفت‌وگو با خبرنگار سفیرافلاک، با بیان اینکه مهلت ثبت نام تسهیلات مشاغل آسیب دیده از کرونا به مدت سه ماه تمدید شده است، اظهارداشت: مهلت ثبت نام تسهیلات کرونا تا پایان شهریور ماه بود که اکنون با تمدید تاریخ آن متقاضیان می‌توانند تا پایان آذر ماه ثبت نام کنند.

وی با بیان اینکه تسهیلات مذکور مشمول ۱۵ گروه شغلی می‌شود، افزود: این ۱۵ گروه شامل مراکز تولید و فروش غذاهای آماده، مراکز گردشگری، هتل‌ها، مراکز تولید و توزیع غذاهای آماده از قبیل رستوران‌ها، بوفه‌ها، طباخی‌ها، قهوه‌خانه‌ها و اغذیه فروشی‌ها، مراکز حوزه گردشگری از جمله هتل‌ها، هتل آپارتمان‌ها، مجتمع‌های جهانگردی و گردشگری، مهمان‌پذیرها، مهمان‌سراها، مسافرخانه‌ها، مراکز بوم‌گردی، مراکز اقامتی، پذیرایی، تفریحی، خدمات بین‌راهی، موزه‌ها و زائرسراها می‌شود.


مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان عنوان کرد: دیگر مشاغلی که می‌توانند برای دریافت این تسهیلات ثبت نام کنند حمل و نقل عمومی مسافر برون شهری اعم از هوایی، جاده‌ای ریلی و دریایی، حمل و نقل عمومی مسافر درون شهری، دفاتر خدمات مسافرتی گردشگری و زیارتی، تولید و توزیع پوشاک، تولید و توزیع کیف و کفش، مراکز توزیع آجیل خشکبار، قنادی بستنی و آبمیوه است.


وی بیان کرد: مراکز باشگاه‌ها و مجتمع‌های ورزشی و تفریحی، مراکز تولید و توزیع و فروش صنایع دستی، آموزشگاه‌های رانندگی، آرایشگاه‌ها، سالن‌های زیبایی و گرمابه‌ها، موسسات خصوصی دارای پروانه بهره برداری از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که در حوزه های درمانی و تشخیصی و آزمایشگاهی و پاراکلینیکی فعال هستند، واحدهای پرورش مرغ گوشتی و مرغ مادر مراکز تولید محصولات گلخانه ای سبزی و صیفی جات صادراتی و مراکز تولید و عرضه گل و گیاهان زینتی و ماهیان زینتی، بر این اساس به تعداد کارکنان واحدهای ثبت نام شده، اعم از بیمه شده و بیمه نشده، ۱۲ تا ۱۶ میلیون تومان وام ۱۲ درصد، با باز پرداخت ۲۲ ماهه اقساط و ۲ ماه تنفس (مجموعا ۲۴ ماه) تعلق می‌گیرد.

آشتاب تصریح کرد: متقاضیان می‌توانند تا پایان آذر ۱۴۰۰ با مراجعه به سامانه کارا به نشانی kara.mcls.gov.ir نسبت به ثبت نام تسهیلات ۱۲ درصدی ثبت نام کنند. پیش از این ۲۱ هزار و ۱۶ فقره پرونده برای حفظ اشتغال ۲۴ هزار و ۶۳۷ تشکیل شد که ۱۹۵ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان پرداخت شد.

انتهای پیام/