خادمی گفت: مدال آوری قهرمانان منجر به غرور ملی و ترویج نشاط در جامعه می شود.

به گزارش سفیرافلاک، سید موسی خادمی مراسم تجلیل از قهرمانان لرستانی پارالمپیک توکیو اظهار داشت: در جلسه امروز از دو گروه مرجع و مورد احترام مردم تشکیل شده، اول شهدای عزیز که الگوی خانواده ها هستند و گروه دوم تجلیل از ورزشکاران مدال آوری که نقش الگو و مرجع را در جامعه ما ایفا می کنند.

وی افزود: تجلیل از قهرمانان پارالمپیک از چند جهت قابل توجه و اهمیت است، اول آنکه قدر قهرمانان با اراده، مصمم و پرتلاش کشور را بدانیم و از طرف دیگر تجلیل از تلاش قهرمانان به جامعه و جوانان القا می‌کند که این قشر برای مردم مهم و قابل احترام هستند و این انگیزه در آنان ایجاد می شود که به سمت رفتارهای ارزشمند و مورد توجه جامعه گام بردارند.

استاندار لرستان تصریح کرد: در این زمینه نقش مشوق گونه قهرمانان برای مردم به ویژه جوانان به عنوان یک محرک در جهت سالم سازی جامعه و ایجاد نشاط اجتماعی بسیار موثر است.

خادمی با تاکید بر آنکه ایجاد نشاط در جامعه مستلزم هزینه و امری ضروری است، گفت: لازم است در این زمینه از هر فعالیتی که موجب ترویج روحیه شادی و نشاط در جامعه شود، مانند برگزاری مراسم تجلیل از قهرمانان استقبال کرد.

وی افزود: جامعه ما نیازمند نشاط و شادی است و مدال آوری قهرمانان در رشته های ورزشی مختلف نوعی رفتار مثبت است که منجر به غرور ملی و ترویج نشاط در جامعه می شود، از این رو لازم است از ورزشکاران تقدیر کرد.

در پایان این مراسم با حضور مسئولین استانی ضمن تقدیر از حامد امیری و سجاد محمدیان قهرمانان پارالمپیک، از خانواده شهید سپهوند، مدافع حریم کشور نیز تقدیر به عمل آمد.

انتهای پیام/