حاجیوند گفت: حرکت نمادین راهپیمایی اربعین با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در ازنا برگزار می‌شود.

امرالله حاجیوند در گفت‌وگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: امسال، شیوع ویروس کرونا موجب محدودیت در برگزاری راهپیمایی اربعین و اعزام زوار شده است، ستاد اربعین شهرستان متناسب با این شرایط، تصمیماتی اتخاذ کرده و برنامه‌ای تدارک دیده است.

وی افزود: در راستای ثبات فرهنگ اربعین و ایجاد شور و شعور حسینی در سطح شهرستان ستاد اربعین اقدام به فضاسازی مسیر میدان ولیعصر(عج) تا آقا پیرعباد و شبیه‌سازی آن با مسیر نجف تا کربلا کرده و این مراسم پنجم مهر ساعت ۹ صبح آغاز می‌شود.

دبیر ستاد اربعین ازنا عنوان کرد: بایستی پرچم اربعین را تا بلندترین قله جهان به اهتزاز درآوریم و نوای اربعین را در شهر طنین‌انداز کنیم.

وی تصریح کرد: در راستای پیشبرد هر چه شایسته‌تر این مراسم مقرر شد حداقل ۱۲ موکب در این مسیر ایجاد شود که برنامه‌های پذیرایی، بهداشتی، امدادی و کفاشی را ارائه و در صورت امکان برنامه طبخ نان گرم نیز داریم.

حاجیوند گفت: همه نهادهای فرهنگی و دستگاه‌های اجرایی در صورت تمایل می‌توانند در مسیر یاد شده موکبی ایجاد کنند و در این راستا سهیم باشند.

دبیر ستاد اربعین ازنا با تبیین شعار «کُلُّ أرضٍ کَربَلا» اظهار داشت: زائران گرامی برای همکاری در شبیه‌سازی این مراسم می‌توانند از کوله‌پشتی و پرچم استفاده نمایند و یا حتی‌الامکان با پای‌برهنه مسیر را طی کنند.

وی گفت: از مردم فهیم شهرستان درخواست داریم که تمامی پروتکل‌های بهداشتی را در این برنامه رعایت کنند و همکاری‌های لازم با ستاد ملی کرونا شهرستان را داشته باشند.

انتهای پیام/