سردار کشکولی با اشاره به ضرورت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در بین جوانان، گفت: مقاومت ملت ایران مهمترین بخش پیروزی در جنگ ۸ ساله بود.

به گزارش سفیرافلاک، سردار مرتضی کشکولی عصر امروز در دیدار فرماندهان و نیروهای مسلح با نماینده ولی فقیه در استان، اظهار داشت: فصل مهمی از دفاع مقدس مربوط به امام(ره) است و نقش امام راحل بسیار ویژه و ممتاز بود که با ذهن خلاق و هوش سرشار و قبل جنگ سه تدبیر اساسی را اتخاذ کرد، یکی این بود که از انحلال ارتش جلوگیری کرد و اگر ارتش نبود خلاء ایجاد می شد.

وی افزود: دومین تصمیم امام(ره) تشکیل سپاه بود و تصمیم دیگر این بود که بسیج مستضعفین را راه اندازی کرد که این سه مهم در کنار هم در دوران دفاع مقدس جنگ را به خوبی مدیریت کردند و این آینده نگری امام(ره) بسیار بی نظیر بود.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان تصریح کرد: رژیم بعث عراق برای مقابله با ایران وارد جنگ شد و با ژست دعوای مرزی جنگ را آغاز کردند و برای براندازی نظام و جلوگیری از نفوذ جمهوری اسلامی ایران، حداقل تجزیه خوزستان را در نظر داشتند اما یکی از پازل های مقاومت و انرژی آزاد شده از کشوری که ۲۰ ماه انقلاب کرده است را ندیده بودند.

سردار کشکولی عنوان کرد: صدام در شهریور سال ۵۹ به ایران حمله کرد و امام (ره) بیانیه داد و در بیانیه مطالبی بود که اینها از ناو آمریکا هستند، صدام به تحریک آمریکا به ایران حمله کرد، صدام کافر است و این یک دعوای اعتقادی است، ارتش عراق بداند این جنگ، جنگ با اسلام است و در پاسخ به این تجاوز، ملت عراق از این حملات صدام آسیبی نمی بینند.

وی خاطرنشان کرد: با شروع جنگ تحمیلی مردم معتقدی که تازه انقلاب کرده بودند اولین سد مقاومت در برابر دشمن بودند و چند روز پس از آغاز جنگ اولین قطعنامه صادر شد و امام(ره) فرمود به عقب مرزها برگردند و بعد مذاکره شود، تمام تلاش دشمن این بود که همه شهرهای خوزستان را بگیرند ولی فقط چند شهر را گرفت و نتوانست کاری کند به طوری که بعد از ۵۶ روز این بدنه انقلاب به اضافه سپاه و ارتش و بسیج از پیشروی دشمن جلوگیری کردند.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان عنوان کرد: در ابتدای جنگ تحمیلی دولت لیبرال غربگرا سر کار بود و بسیج و سپاه را تحریم کرده بود و فقط تلاش داشت تا با روش کلاسیک اقدام کند که نشد و بعد از ساقط شدن بنی صدر و دولت حزب الهی روی کار آمد که دور برگشت آزادسازی شهرها در دستور کار قرار گرفت که شهید صیاد شیرازی و محسن رضایی عملیات هایی مشترک را در دستور کار قرار دادند و ظرف چند ماه شهرهایی از جمله خرمشهر آزاد شد و ۱۹ هزار اسیر گرفتیم.

سردار کشکولی خاطرنشان کرد: امام(ره) با شروع جنگ اقدامات اساسی انجام داد از جمله شورای عالی دفاع را شکل داد و پس از سالها مقاومت پیروزی حاصل شد، آزادسازی شهرهایی از جمله خوزستان دستاورد مهمی بود و دومین دستاور این بود که دشمن را برای جنگ با ایران مایوس کرد و تا مادامی که امام(ره)، مردم، اعتقادات دینی و انقلابی گری باشد کسی جرات رویارویی با ایران را ندارد.

وی گفت: اثبات توانایی مدیریت ولایت فقیه در بحران ها یک نیاز همیشگی است و اعتماد کامل به ایشان که اگر امام(ره) و پس از آن رهبری نبود امروز شاهد دستاوردهای بی نظیری نبودیم و دوم اینکه بی اعتمادی به دشمن را هیچگاه فراموش نکرد و مدیریت جهادی و اندیشه ورزی عقلایی و عمل عاشقانه و امروز هم این موارد نیاز است.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان اظهار داشت: نجات بخشی گفتمان مقاومت و استفاده از الگوی مدیریت جهادی و مقاومت یک نیاز است، توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و نجات جوانان مورد تهاجم فرهنگی دشمن که بهترین کار این است که دست به دامن فرهنگ جهاد و شهادت باشیم، تبلیغ و تبیین انقلاب اسلامی و شکست پذیری استکبار در برابر جبهه مقاومت، تثبیت انقلاب برای تمدن سازی دائما نیاز به دستاوردهای دفاع مقدس دارد.

انتهای پیام/