رئیس جمهور با اشاره به اینکه پس از پیروزی انقلاب کارهای بسیار زیادی در استان های کشور انجام شده اما همچنان شاهد عقب ماندگی هایی هستیم، گفت: باید با کار و تلاش شبانه روزی و روحیه انقلابی و جهادی عقب ماندگی ها را جبران کنیم.

به گزارش سفیرافلاک، آیت الله رئیسی رئیس جمهور جمعه شب ( دوم مهر ۱۴۰۰ ) در جلسه شورای اداری استان ایلام، با بیان اینکه ایلام دِین خود را به انقلاب و نظام ادا کرده است و باید به مردم شهیدپرور استان به خاطر این نقش آفرینی ادای احترام کرد، گفت: توجه ویژه و عدالت محور به ایلام وظیفه همگانی است.

آیت الله رئیسی تصریح کرد: تقسیم عادلانه فرصت ها در کشور برای توسعه متوازن استان ها ایجاب می کند کار، براساس مطالعه کارشناسی بر مبنای آمایش سرزمینی دقیق باشد و لذا اساس برنامه ریزی و بودجه ریزی سال ۱۴۰۱ براساس آمایش سرزمینی و مبتنی بر یک نگاه متوازن خواهد بود.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه پس از پیروزی انقلاب اسلامی کارهای بسیار زیادی در استان ایلام و دیگر استان های کشور انجام شده اما همچنان شاهد عقب ماندگی هایی هستیم، گفت: باید با کار و تلاش شبانه روزی و روحیه انقلابی و جهادی عقب ماندگی ها را جبران کنیم.

وی ادامه داد: چهره استان ایلام با ۴۰ سال پیش بسیار فرق کرده؛ من با این استان رفت و آمد داشتم چهره آن بسیار تفاوت کرده است اما باز هم ما باید با نگاه آمایش سرزمینی به این راستا نگاه کنیم، اجرای عدالت ممکن است داد خیلی‌ها را دربیاورد اما باید بر اساس عدالت رفتار کنیم.

رئیس جمهور گفت: ما باید کار و دقیق و مبتنی بر عدالت انجام دهیم؛ بودجه ما در سال ۱۴۰۰ مبتنی بر یک نگاه متوازن به بخش‌های مختلف است؛ ما بودجه را نوشته‌ایم اما با کسری بودجه جدی مواجه هستیم. 

وی افزود: نکته دیگر این است که ما پروژه‌های نیمه‌تمام زیادی داریم که باید آن‌ها را به سامان برسانیم؛ برای اجرایی شدن این برنامه‌ها کار باید به دست توانای مدیران استانی انجام شود و ما هم به عنوان یک ستاد سعی می‌کنیم پشتیبانی لازم را نسبت به حرکت میدانی شما انجام دهیم تا شما با قوت پیش بروید.

رئیسی ادامه داد: امروز کار وظیفه همگان است؛ مدیرانی که سعی می‌کنند تحریم را دور بزنند تا مشکلی از مشکلات مردم حل شود باید به طور ویژه مورد تقدیر قرار گیرند. 

وی افزود: استان ایلام با کشور عراق یک فرصت از دست اقتصادی از فرصت تبادل از تبادل‌های فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و… دارد؛ به همین خاطر از این رو باید به یک کار و فعالیت تبدیل کنیم؛ ایلام این ظرفیت را دارد که مرکزیت صادرات به کشور عراق باشد ما باید تمام زیربنایی که برای صادرات به کشور عراق لازم است ایجاد کنیم جاده‌های مواصلاتی باید انجام شود.

وی افزود: موضوع دیگری که باید در این استان پیگیری شود زیرساخت‌های گردشگری در این استان است که باید تقویت شود.

رئیسی تصریح کرد: در زمینه کشاورزی باید مشکلات کشاورزی حل شود و این یک کار جدی نیاز دارد به دنبال تمام کارهایی که تاکنون در بخش‌های مختلف انجام گرفته است؛ کارگروهی در حوزه ریاست جمهوری فعال است که برای تحقق آن چه که گفته شد پیگیر باشد.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : فارس