سرهنگ بازگیر گفت: سربازان در طول مدت ۲ سال خدمت، مهارت‌های فنی را آموزش می‌بینند و پس از سربازی این مهارت‌ها در اشتغال‌زایی آن‌ها نقشی اساسی دارد.

به گزارش سفیرافلاک، سرهنگ ماشااله بازگیر در آئین تجلیل از سربازان نمونه اظهار داشت: سربازی واژه‌ای مقدس و زینتی در مسیر خدمت به کشور است هر سربازی در هر لباسی، اعم از درجه‌دار و سرهنگ باید بداند که خدمت به‌نظام مقدس است، شهید سلیمانی با تمام عظمت نظامی‌اش، خود را سرباز کشور می‌دانست.

وی افزود: سربازان سرمایه جمهوری اسلامی هستند، یک جوان از سن ۱۸ سالگی لباس مقدس سربازی را پوشیده و درواقع برای عرصه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، امنیتی و … آماده می‌شود.

فرمانده سپاه ناحیه خرم‌آباد با اشاره به اینکه شهیدان الگوی سربازان ما هستند، عنوان کرد: ما در زمان جنگ تحمیلی همه سرباز بودیم، شهدایی همچون شهید فلاحی و کوشکی در لباس سربازی در جبهه خدمت می‌کردند ولی باوجود اتمام دوره سربازی، بااحساس تکلیفی که داشتند در جبهه ماندند و درراه دفاع از کشور و ارزش‌های اسلامی شهید شدند ازاین‌رو ما در طول هشت سال دفاع مقدس شاهد رشادت‌ها و دلاوری‌های سربازان بودیم.

وی تصریح کرد: سربازان امانت خانواده‌ها نزد ما هستند، در این دو سال مهارت‌های فنی را آموزش می‌بینند و پس از سربازی این مهارت‌ها در اشتغال‌زایی آن‌ها نقشی اساسی دارد.

بازگیر با اشاره به لزوم آمادگی هرلحظه سربازان برای دفاع از وطن اسلامی، خاطرنشان کرد: تربیت سرباز باعث تربیت نسل آینده می‌شود چراکه افتخار نظام جمهوری اسلامی و آینده‌سازان ایران اسلامی هستند، در دوره پهلوی از سربازان بیگاری می‌کشیدند ولی امروز سربازان در جمهوری اسلامی در بحث‌های فرهنگی، دفاعی، امنیتی اقتصادی و اجتماعی، آموزش تخصصی می‌بینند.

فرمانده سپاه ناحیه خرم‌آباد بیان کرد: سربازان امروز ما همان سربازان دوران دفاع مقدس هستند، دیروز در جنگ سخت بودیم ولی امروز باید در همه عرصه‌ها به ویژه جنگ نرم و فضای مجازی حضورداشته باشیم.

وی ضمن قدردانی از خدمات سربازان ناحیه مقاومت بسیج خرم‌آباد گفت: ازنظر من همه باید مورد تشویق قرار بگیرند و ما ازاین‌پس هر فصل سربازهای نمونه را به‌عنوان الگو برای دیگر سربازان تشویق می‌کنیم.

به گزارش سفیرافلاک، در پایان این مراسم از سربازان نمونه، حسین ابدالی، خسرو عباسی و کیارش فرج پور به‌عنوان سرباز نمونه تقدیر شد.

انتهای پیام/