سردار غلامرضا سلیمانی گفت: بسیجیان در 400 مرکز تجمعی با وزارت بهداشت به صورت مشترک حضور دارند و در کنار آن در 200 مرکز مستقل کار واکسیناسیون را انجام می‌دهند.

به گزارش سفیرافلاک، سردار غلامرضاسلیمانی، رئیس سازمان بسیج مستضعفین درحاشیه مراسم بازدید از مرکز واکسیناسیون ایثار بجنورد اظهار داشت: واکسیناسیون در سراسر کشور با سرعت و نظم قابل تحسینی در حال انجام است و نیروهای داوطلب بسیجی در تمام نقاط کشور در کنار کادرهای وزارت بهداشت و درمان مشارکت دارند.

وی با اشاره به اینکه  ۲۰۰ پایگاه اختصاصی تجمیعی واکسیناسیون توسط بسیج در ایام کرونا در سراسر کشور دایر شده است، گفت:  علاوه بر این بسیجیان در بیش از ۴۰۰ پایگاه با وزارت بهداشت و درمان و دانشگاه های علوم پزشکی در امر واکسیناسیون مشارکت دارند.

سردار سلیمانی با اشاره به اینکه در حال حاضر شرایط کرونا به وضعیت عادی رسیده است، افزود: در صورت نیاز شرایط افزایش ظرفیت ها وجود دارد .

وی در رابطه با طرح اعتلای بسیج توضیح داد: در گام دوم انقلاب اسلامی که براساس بیانیه گام دوم رهبر انقلاب در بهمن سال ۹۷ صادر شد، بسیج به عنوان تشکیلات مردمی انقلاب اسلامی و فرزندان حاضر در میدان ، رسالت عملیاتی سازی فرازهای این بیانیه را در کنار سایر مردم بر عهده دارد.

سردار سلیمانی افزود: بسیج در سراسر کشور در کنار مردم به عنوان یک نیروی پیش رو و جلو دار  در همه عرصه ها از جمله ایجاد عدالت و مبارزه با فساد، مسائل اقتصادی، استقلال و آزادی ، عزت ملی، سبک زندگی اسلامی_ ایرانی نقش آفرینی می کند.

وی گفت: همچنین مقرر شده پایگاه های مقاومت بسیج و رده های اقشاری و دانش آموزی، تلاش در این زمینه را افزایش دهند تا در کنار حل مسائل مردم در اعتلای میهن و تحقق ایران قوی، با عزت و سرافراز در چارچوب سند اعتلای ۱۰ ساله نقش آفرینی کنند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین خراسان شمالی ظهر امروز در محل آمفی تئاتر ایثار بجنورد اظهار داشت: در دوران فشار حداکثری نظام سلطه که مانع ورود داروهای مورد نیاز بیماران خاص و فشارهای روانی علیه ملت ایران شده و عدم دسترسی مردم به منابع ارزی به دلیل شرارت های آمریکا در جریان بود،  انسجام ملت و رهبری ولی فقیه همچون دوران انقلاب اسلامی و دفاع مقدس توانست باعث موفقیت در مسیر شود.

وی با اشاره به اینکه مدافعان سلامت و مردم زیادی جانشان را با کرونا از دست دادند، گفت: در شرایط فعلی با تسریع در واکسیناسیون و طرح های پیشگیرانه، روند نزولی مرگ و میر اتفاق افتاده است و امید است دیگر شاهد این پیک ها نباشیم.

سردار سلیمانی خاطرنشان کرد: لازمه جلوگیری از پیک‌های بعدی این است که در کنار واکسیناسیون، پیشگیری، اطلاع رسانی، آگاهی بخشی استمرار داشته باشد.

وی یادآور شد: در سراسر دنیا دو دسته کشورها وجود دارند که گروهی بعد از اتمام واکسیناسون و عدم رعایت شیوه نامه ها مجدد درگیر پیک‌ شدند و عده ای با رعایت پروتکل های بهداشتی مانع جریان کرونا به شیوه پیک شده اند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور با بیان اینکه کرونا زندگی مردم را در تمام بخش‌های مختلف در سراسر دنیا تحت تاثیر قرار داده است، تصریح کرد: در تمام شرایط سخت بسیج‌ در کنار سایر دستگاه‌ها به خصوص دانشگاه های علوم پزشکی بوده و خواهد بود.

سردار سلیمانی افزود: تلاش های شبانه روزی در طول ۲۰ ماه گذشته در قالب طرح شهید سلیمانی یک کارنامه درخشان در تاریخ سلامت کشور را رقم خواهد زد.
 

انتهای پیام /

  • منبع خبر : عصراترک