حقی پور با اشاره به فعالیت ۶۸ موکب اربعین در لرستان، گفت: در راهپیمایی امسال اربعین، مواکب لرستان در شهرهای نجف، کربلا و سامرا خدمات‌دهی مطلوبی را به زوار ایرانی و خارجی ارائه دادند.

اصغر حقی پور در گفت‌وگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: تاکنون در سطح استان لرستان تعداد ۶۸ موکب اربعین صادرشده است و موکب امیرالمؤمنین(ع) بلوران کوهدشت نیز دارای مجوز فعالیت است.

وی افزود: این موکب خدمات ارزنده‌ای را به همه زائران حتی زائران خارجی اربعین، داشته است و با توجه به اینکه در مرز بین استان‌های ایلام و لرستان واقع‌شده است جایگاه ویژه‌ای دارد.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات لرستان عنوان کرد: مکان‌هایی به جهت اسکان زوار خواهر و برادر برای موکب امیرالمومنین(ع) احداث‌شده است که امیدواریم سال آینده با ورود میلیونی زوار ایرانی از طریق مرز زمینی، خدمات‌رسانی مطلوب در این مکان‌ها به زوار ارائه شود.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه مواکب دارای اعتبار دولتی نیستند، این مکان به همت خیران و مردم احداث‌شده است که الحمدالله در ایام عاشورا از دو هزار نفر و در ایام اربعین ۱۵۰۰ نفر پذیرایی به عمل آمد.

حقی پور ضمن تقدیر از خیران گرامی، گفت: در راهپیمایی امسال اربعین مواکب لرستان در شهرهای نجف، کربلا و سامرا پذیرایی و خدمات‌دهی مطلوبی را به زوار ایرانی و خارجی ارائه دادند.

انتهای پیام/