رشیدی گفت: روحیه جهادی از دفاع مقدس تاکنون در کشور گسترش یافته و امروز مدافعان سلامت با همان روحیه جهادی تلاش می کنند.

به گزارش سفیرافلاک سرهنگ محسن رشیدی در اختتامیه پنجمین جشنواره استانی فانوس، اظهار داشت: اگر در دفاع مقدس عزیزانی که به عنوان سربازان عرصه رسانه نبودند و تصاویری را خلق نمی کردند امروز ترسیم و بیان حوادث هشت سال دفاع مقدس بسیار سخت بود اما امروز با دیدن آنها می توان بسیاری از مفاهیم را منتقل کرد.

وی افزود: امروز رسالتی که ما بر عهده داریم نرم افزاری است که در قالب شعر، فیلم و… در بخش هنری و در همه عرصه ها ارائه می شود چرا که امروز همه مردم با همه سنین مخاطب ما هستند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس لرستان تصریح کرد: برای جمع آوری خاطرات رزمندگان و شهدا نیاز به کار جهادی است و هر کسی در هر جایی دست به قلم شود تا خاطرات و وقایع جنگ جمع آوری و در قالب کتاب منتشر شود.

رشیدی بیان کرد: جمع آوری و بیان خاطرات دفاع مقدس تنها مختص ایام دفاع مقدس نیست بلکه در همه زمان هایی که در اختیار داریم در راستای جمع آوری آنها باید تلاش کرد.

وی با اشاره به ترویج فرهنگ ایثار در کشور گفت: موجی به نام روحیه جهادی تاکنون در کشور وجود دارد و امروز به مدافعن سلامت رسیده است و اگر روحیه جهادی در آن روزهای دفاع مقدس نبود امروز به دنبال آن مدافعان سلامت در خط مقابله با کرونا حضور نداشتند ولی روحیه ایثار از دفاع مقدس تاکنون در کشور وجود دارد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس لرستان عنوان کرد: وقتی امروز جوان ایذه ای در دل آتش برای نجات جان هموطنش تلاش می کند و به شهادت می رسد، این الگوی ایثار، برگرفته از خودگذشتگی نوجوانانی مانند شهید فهمیده بود که در آن زمان برای دفاع جان خود را تقدیم کرد.