سردار کشکولی گفت: الگویی متشکل از دولت، خیران و سپاه در کنار هم جمع شده تا در قالب قرارگاه پیشرفت بتوانیم محرومیت را از چهره لرستان بزداییم.

سردار مرتضی کشکولی در گفت‌وگو با خبرنگار سفیرافلاک، با تأکید بر اینکه خدمت بی‌منت به مردم وظیفه مسئولان و به‌ویژه سپاه است، اظهار داشت: عنوان محروم زیبنده مردم نجیب و ولایتمدار لرستان نیست و همه باید دولت سیزدهم را کمک کنیم تا این عنوان از چهره لرستان حذف شود و به دنبال توسعه در این استان باشیم.

وی افزود: الگویی متشکل از دولت، خیران و سپاه در کنار هم جمع کردیم تا در قالب همین قرارگاه پیشرفت بتوانیم محرومیت را از چهره لرستان رفع کنیم.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان عنوان کرد: سپاه به‌عنوان مجری و پیمانکار که سهم خودش را هم می‌آورد در کنار دولت و خیران اقدام به محرومیت‌زدایی در استان می‌کند.

وی بابیان اینکه پروژه‌های عمرانی سپاه خوب و مستحکم است، تصریح کرد: به گفته مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب لرستان اگر با همین شکل پیش برویم تا دو سال آینده ضریب محرومیتی در استان لرستان نخواهیم داشت.

سردار کشکولی گفت: مجلس شورای اسلامی در قالب جهش تولید اعتباری بالغ‌بر سه تریلیون و ۸۰۰ میلیارد ریال در جهت محرومیت‌زدایی مصوب کرده که با همین الگوی ترسیم‌شده کاری با همدلی در جهت محرومیت‌زدایی هزینه خواهیم کرد، بر همین اساس طی سال‌های گذشته قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه لرستان راه‌اندازی شد تا ضریب محرومیت بالا در برخی دهستان‌های استان کاهش دهد.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان بیان کرد: تصمیم بر این شد که سپاه در قالب همین قرارگاه کار خود را در محروم‌ترین دهستان‌های استان آغاز کند که بحمدالله اقدامات ارزشمند خوب محرومیت‌زدایی در این مناطق انجام گرفت.

وی گفت: ضریب محرومیت پنج دهستان لرستان دیگر عدد ۹ نیست، هر دهستان ۱۴ روستای دیگر را تحت پوشش خدمات‌رسانی دارد و این خدمات شامل زیرساخت، مدرسه‌سازی، ساخت مسجد، ساخت پل و توانمند کردن معلمان است.

سردار کشکولی با اشاره به ساخت ۱۴ دستگاه پل در منطقه میربگ، افزود: در قالب همین کارهای جهادی محرومیت‌زدایی قرارگاه پیشرفت، ۲۳ روحانی مستقر در این دهستان‌ها داریم که این خود در بحث ارتقا آگاهی‌های دینی و پاسخگویی به شبهات نقش مؤثری دارد.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان با تأکید بر اینکه در محرومیت‌زدایی با جناح‌بازی و وابستگی سیاسی افراد کاری نداریم، گفت: در امر محرومیت‌زدایی ما با عمق محرومیت و رفع آن کارداریم و به دنبال مقصر نیستیم که ببینم دولت یا شخص دیگری کم‌کاری کرده و ما پاسخگو هستیم.

وی یادآور شد: به دنبال تشکیل و پیگیری امورات قرارگاه پیشرفت و آبادانی در زمان دو استاندار سابق لرستان باهدف کاهش ضریب محرومیت ۹ به ۴ همکاری‌های خوبی انجام گرفت که جای قدردانی از زحمات آن‌ها را دارد و همچنین با خیر اصفهانی تفاهم‌نامه‌ای منعقد نموده‌ایم که ۸۰ مسجد و ۳۰ مدرسه در سطح استان احداث شود.

انتهای پیام/