ائمه جمعه لرستان عنوان کردند: استاندار جدید لرستان با کار جهادی، در استان تحول ایجاد کند و مشکلات اشتغال و محرومیت لرستان را رفع کند.

به گزارش سفیرافلاک، حجت‌الاسلام سید احمدرضا شاهرخی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته خرم‌آباد با اشاره به سالروز ارتحال پیامبر اکرم(ص) در سن ۶۳ سالگی و در ۲۸ صفر، اظهار داشت: زندگی پیشوایان معصوم(ع) به‌عنوان انسان‌های به کمال رسیده برای بشریت در جست‌وجوی حقیقت، الگویی جاودان هستند، پیامبری که با ندای توحید، قسط و عدل را در جامعه گسترش داد و آزادی و حریت را برای جامعه به ارمغان آورد و پایه‌های ظلم و ستم را از بیخ و بن برافکند.

وی افزود: رسول اکرم(ص) با اتکا به توحید، تعصب‌های قبیله‌ای، بت‌پرستی و ده‌ها ضد ارزش را تبدیل به ارزش کرد؛ از این باب که گفتار و رفتارش باهم منطبق بود مردم مجذوب او شده و تشویق می‌شدند تا در مسیر پیامبر اسلام حرکت کنند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با اشاره به سالروز شهادت امام حسن مجتبی(ع) در ۲۸ صفر، عنوان کرد: امام حسن مجتبی(ع) در زمان خدمت به حضرت امیر مؤمنان(ع)، بازوی توانای او و در فراز و نشیب‌های سخت در کنار پدر بود؛ امام در مدت کوتاه زمامداری‌اش از موجودیت و عزت اسلام دفاع کرد اما نیرنگ منافقان و دشمنان نفوذ را وارد خانه امام کرد و دشمن خانگی درست کرد تا جایی که ایشان را با زهر جفا شهید کردند.

وی تصریح کرد: رحمت خداوند به کسی داده می‌شود که از رحمت خدا چیزی در وجودش باشد و اهل مهربانی و کمک به دیگران باشد به یکدیگر رحم کنیم تا مشمول رحمت خداوند شویم؛ شیطان متوجه درون و باطن ماست و اگر در دل حب مال، جاه، مقام، شهرت، پول، حسادت و بخل باشد برای رشد و فرمانروایی شیطان جای خوبی بوده و آنگاه تا انسان را خوار و ذلیل نکند ازآنجا خارج نمی‌شود.

شاهرخی با اشاره به انتقال و هجرت امام راحل از ترکیه به عراق و از عراق به پاریس در سال‌های ۱۳۴۴ و ۱۳۵۷ گفت: اگرچه روزهای سختی بود ولی اگر ملت و امام راحل ما این اتفاقات را پشت سر نمی‌گذاشتند و صبر و شکیبایی را تحمل نمی‌کردند اینچنین امروز وضعیت عزت و افتخار را نداشتیم.

امام‌جمعه خرم‌آباد بیان کرد: علامه حسن‌زاده آملی دانشمند کم‌نظیر حوزه‌های علوم اسلامی در جهان اسلام بودند و در سایه عبودیت به مقاماتی رسیدند که در فکر ما هم نمی‌گنجد؛ تربیت شاگردان نام و نشان‌دار و حضور در عرصه سیاسی، اجتماعی همراهی با امام و رهبری برای ما درس‌آموز است.

وی گفت: ما در کتاب‌های فقهی و جوامع حدیثی شیعه، احکامی پیرو موضوع وقف داریم که ناشی از اهمیت آن است؛ از تمام واقفین که این امر خیر را انجام می‌دهند تشکر و قدردانی می‌کنم و خیر دنیا و آخرت را برای آن‌ها از خداوند متعال درخواست می‌کنیم.

شاهرخی با اشاره به هفته ناجا و گرامیداشت یاد و خاطره ۵۰۰ شهید ناجا استان یادآور شد: امام(ره) در توصیه به ناجا فرمودند، باکسانی که به حقوق مردم تعدی می‌کنند با شدت رفتار کنید اما با اشخاص مردم به دوستی رفتار کنید طبق نظر رهبری باید عملکرد ناجا به‌گونه‌ای باشد که مردم احساس امنیت کنند؛ انضباط، دقت، جدیت در انجام کار، عمل بهنگام و اقدام قوری در انجام وظایف عزت و سربلندی ناجا را در پی خواهد داشت.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با اشاره به حواشی پیرامون انتخاب و تعیین استانداران در دولت سیزدهم، اظهار داشت: برخی فعالان، فرهیختگان، اصحاب رسانه، احزاب، سیاسیون در فضای مجازی و عالمانه و دلسوزانه و با رعایت اخلاق اسلامی نظرات خود را بیان کردند، اما متأسفانه موارد دیگری که در آن رعایت آداب اخلاقی نشد مشاهده کردیم چنین شیوه‌های تخریبی مخالف کتاب و سنن است طبق وعده قرآن این افراد فرجام خوبی ندارند.

وی گفت: برخی دروغ‌های هنرمندانه می‌گفتند به‌طوری‌که حتی برخی افراد به شک می‌افتادند؛ در قلم آن‌ها آثار هوای نفس و غلبه شیطان نمایان بود؛ باید با جهاد فرهنگی و تلاش نخبگان بتوانیم نقد و بررسی را عالمانه و دلسوزانه همراه با منطق و استدلال بیان کنیم.

شاهرخی بیان کرد: درنهایت فرهاد زیویار ضمن رأی اعتماد از دولت سیزدهم، به‌عنوان استاندار لرستان معرفی شدند، موفقیت وی را از خداوند درخواست می‌کنیم تا بتوانند با وحدت، همدلی و به‌کارگیری افراد متعهد، متخصص و انقلابی و کار مضاعف و جهادی تحول همراه با جهش را برای استان ما رقم بزنند.

انتقاد از وضعیت نامطلوب انباشت زباله در کوهدشت

حجت‌الاسلام ابراهیم طهماسبی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته کوهدشت، اظهارداشت: فرصت‌ها کوتاه است، هرکسی تقوا داشته باشد خداوند او را در بن بست‌ها قرار نمی‌دهد و یک‌راه خروجی برای او مهیا می‌کند.

وی با اشاره به تبیین خصوصیات رفتاری پیامبر اکرم(ص)، افزود: اخلاق و کارهای پیامبر اکرم(ص) قرآنی بود و با دین اسلام مردم را زنده و پویا کرد و به معرفت خداوند متعال رساند.

امام‌جمعه کوهدشت با اشاره به اینکه باطن عاشورا سراسر توحید است، عنوان کرد: امروز روز امتحان ما به شمار می‌رود، دین با روش و برخورد رفتاری پیامبر اکرم (ص) آغاز شد و ترکیبی با احکام و اعتقادات الهی و قرآنی است.

وی تصریح کرد: ما در جامعه محتاج اخلاق و خودسازی هستیم، بایستی مساجد را تقویت کرده و در نماز جماعات و جمعه حضوری فعال داشته باشیم.

طهماسبی ضمن گرامیداشت روز جهانی ناشنوایان، گفت: امت اسلامی باید هوشیار باشند که از خط اصیل دین اسلام خارج نشوند چراکه برکت شامل حال آنان خواهد شد و به کمال خواهند رسید.

امام‌جمعه کوهدشت با اشاره به سخنان روز اربعین مقام معظم رهبری، بیان کرد: دانشجویان بایستی مسائل را به‌درستی تبیین کنند چراکه دشمنان در فضای مجازی در حال سیاه نمایی و وارونه جلوه نمودن خدمات نظام است، اگر حرکت عظیم امام سجاد (ع)، حضرت زینب (س) و حضرت ام‌کلثوم (س) نبود، ماندگاری روز عاشورا نیز نبود.

وی با اشاره به بازی تکراری و اخیر آمریکا، اروپا و آژانس درزمینهٔ مسائل هسته‌ای ایران، گفت: این دولت کاملاً هوشیار است، ایران دروازه شرق و قدرت اول منطقه بوده و از حیثیت خود دفاع خواهیم کرد و این رزمایش در شمال غرب کشور نمایش مانور قدرت بوده و بسیار مهم است‌.

طهماسبی با اشاره به تحولات منطقه، تصریح کرد: مردم یمن در آستانه پیروزی بزرگی هستند که امیدواریم به‌زودی محقق شود و هم‌چنین انتخابات عراق در ۱۸ مهرماه بسیار مهم است که امیدواریم به نفع محور مقاومت و شیعیان عراق تعیین شود.

امام‌جمعه کوهدشت خاطرنشان کرد: یکی از بزرگ‌ترین کارهای پیامبر اکرم(ص) این بود که امامت را معرفی و حضرت امیر المومنین(ع) را به‌عنوان جانشین اعلام نمود و خط سیاست واقعی را معرفی کرد، آفت سیاست بی‌تقوایی است.

وی با اشاره به برنامه گرامیداشت روز اربعین در شهرستان، بیان کرد: در این روز برنامه خوبی در مسجد حضرت صاحب‌الزمان(عج) طبق اعلام قبلی و جلسات هماهنگی، با رعایت فاصله اجتماعی باشکوه برگزار شد، راهپیمایی اصلی اربعین مربوط به مسیر نجف به کربلا است، برخی نباید به دنبال اختلاف‌افکنی در شهرستان و کم رونق کردن مسجد باشند، کسی که کوچک‌ترین کنایه را در این راستا علیه مسجد اعلام دارد بی‌تقوایی خود را نشان داده است، طبق فرمایش مقام معظم رهبری بایستی به مساجد عظمت داد و در پویایی آن کوشید‌.

طهماسبی گفت: انتصاب آقای زیویار به‌عنوان استاندار جدید لرستان را تبریک عرض می‌کنیم، بایستی همه کمک کنیم که در مسیر خود موفق شوند و مشکلات اشتغال و محرومیت لرستان را رفع کند.

امام‌جمعه کوهدشت عنوان کرد: متأسفانه وضعیت انباشت و جمع‌آوری زباله در شهر کوهدشت نامطلوب است، این شورای شهر جدید چه‌کار می‌کند که شهر از زباله پرشده است، شهردار تا وقتی شهردار است بایستی در قبال مردم مسئولیت داشته باشند.

انتهای پیام/