ثمینی گفت: خدمات عمومی به افرادی که واکسینه شده اند، ارائه می شود.

به گزارش سفیر افلاک محمود ثمینی درجلسه ستاد ملی مقابله با کرونا اظهار داشت: باید به گونه ای برنامه ریزی شود که واکسیناسیون تمام دانش آموزان بالای ۱۲ سال کشور آغاز گردد و بازگشایی مدارس کشور از پانزدهم آبان ماه مد نظر است.

وی افزود: با اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا دانشگاه‌های کشور در مقطع دکترا و ارشد از پانزدهم مهرماه به صورت حضوری آموزش دانشجویان را آغاز خواهند کرد و سایر دانشجویان نیز با توجه به انجام واکسیناسیون، از نیمه آبان ماه در دانشگاه ها حضور خواهند یافت.

معاون استاندار لرستان تصریح کرد: با توجه به هماهنگی های به عمل آمده با دانشگاه علوم پزشکی استان، تزریق واکسن دانش آموزان با هدف بازگشایی مدارس در آبان ماه آغاز می گردد و در این راستا تمامی افرادی که با دانش‌آموزان در ارتباط هستند مانند رانندگان سرویس مدارس، معلمان، والدین و سایر افراد باید واکسینه شوند.

ثمینی تاکید کرد: باید در نظر داشت از این پس تمامی خدمات عمومی در ادارات و سایر حوزه های خدمات رسان مانند حمل و نقل عمومی صرفاً به افرادی ارائه می‌شود که واکسن را تزریق کرده باشند.

وی با بیان اینکه طبق گزارشات اعلام شده متأسفانه استقبال از تزریق واکسن کرونا در برخی از شهرهای استان کمتر شده است، افزود: از مردم می خواهیم با توجه به لزوم افزایش ایمنی، نسبت به تزریق واکسن اقدام کنند و خواستار همکاری ائمه جمعه و علمای بزرگوار در رابطه با تشویق مردم به تزریق واکسن هستیم.

معاون سیاسی استانداری لرستان خاطرنشان کرد: بر اساس گزارش دانشگاه علوم پزشکی در خصوص آخرین وضعیت استان به لحاظ رنگ بندی، دو شهرستان رومشکان و چگنی در وضعیت زرد و سایر شهرستان ها در وضعیت نارنجی کرونا قرار دارند.

ثمینی یادآور شد: تزریق واکسن به منزله پایان کرونا نیست و هم استانی ها کماکان رعایت پروتکل های بهداشتی، استفاده از ماسک و پرهیز از حضور در تجمعات را در زندگی روزمره لحاظ کنند.

انتهای پیام/