وحیدی گفت: دولت جدید رئیسی با همه توان در خدمت استان هایی مانند لرستان است.

به گزارش سفیرافلاک، احمد وحیدی صبح امروز در آیین تکریم و معارفه استاندار لرستان، اظهار داشت: لرستان مهد سلحشوران، مهد انسان های غیرتمند، پرقدرت پرتلاش و خستگی ناپذیر است و سرزمین مردانی است که در مقابل دشمن ایستادند و می ایستند و سرافرازانه مجاهدت می کنند و برخی از آنان به شهادت رسیدند.

وی افزود: لرستان سرزمینی است با همه خوبیها و پیروان پرقدرت مکتب اهل بیت(ع) و نقطه پرافتخاری در جغرافیایی ایران است با مردمانی از جنس بزرگ منشی که در تاریخ ایران افتخار آفرین شدند.

وزیر کشور تصریح کرد: این استان سرزمین عالمان بزرگ است، عالمانی که با هدایت آنها انقلاب شکل گرفت و چنین سرزمینی با چنین مردمی و تاثیر گذاری در تاریخ انقلاب اسلامی، همگی وظیفه داریم در خدمت مردمانش باشیم.

وحیدی عنوان کرد: لازم است تشکر کنیم از استاندار قبلی لرستان و معارفه فرزند دیگری از این سرزمین، فردی فرهیخته با ظرفیت های ملی، با ارتباطات خوب در سطح کشور و شناخت از مسائل کشور، جوان و پرانرژی و صاحب ایده و آماده برای یک حرکت پرشتاب با کمک همه افراد که شاهد تحول باشیم.

وی بیان کرد: لرستان داراری ظرفیت است و از طرفی مشکلاتی دارد، ظرفیت های استان بسیار بالاست، حجم بزرگ آب، طبیعت بسیار ارزشمند، کشاورزی که می تواند پیشرو باشد، دامپروی و… که با استفاده از این ظرفیت ها می توان بسیاری از مشکلات را حل کرد.

وزیر کشور خاطرنشان کرد: چرا در سرزمینی با این همه ظرفیت و طبیعت و با مردمی چنین سخت کوش، باید نگران بیکاری باشیم؛بخش زیادی از مشکلات به دلیل بیکاری است البته دولت جدید رئیسی با همه توان در خدمت استان هایی مانند لرستان است.

وحیدی با تاکید بر اینکه باید راه های درون زایی برای حل مشکلات در نظر گرفته شود، گفت: با توجه به ظرفیت های استان، نه تنها خود استان بلکه باید به استان های دیگر هم کمک کنند؛ این مسئله ای شده که بخشی از آن به بروکراسی مدرنی است که درست شد و نتیجه این شد که ظرفیت های محلی و منطقه ای دچار فرسایش شد و به جای آن نگاه به سمت مسیر دولتی رفت.

وی بیان کرد: به جای اینکه حکمرانی در شکل اصیل خود صورت گیرد اینگونه شد و الگوها کنار رفت و همه نگاه ها به سمت جریان بروکراسی دولتی سوق یافت که این اشتباه است.

وزیر کشور گفت: باید برگردیم به یک الگوی حکمرانی صحیح که در داخل هر استان و منطقه بخش زیادی از آن از مسیر حل مسائل در استان می گذرد.

وی با اشاره به ضرورت خوداتکایی و درآمدزایی، خاطرنشان کرد: حکومت پهلوی سبب شد تا کشور را وابسته کند اما بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، امام(ره) و پس از آن مقام معظم رهبری تاکید کردند که لازم است با اتکا به ظرفیت های داخلی خودمان تولید کننده و خلاق باشیم.

وی افزود: مسئله امروز ما این است که در سطح هر استانی به این باور داشته باشیم که خودمان هستیم و از این ثروتی که در اختیار داریم به بهترین شکل استفاده نماییم. آب، خاک، طبیعت و سرمایه های انسانی بزرگترین ثروت هستند که با استفاده از آن می توان در مسیر پیشرفت و توسعه حرکت کرد.

وزیر کشور تصریح کرد: امیدواریم بتوانیم در دوره ریاست جمهوری آیت اله رئیسی به لحاظ باور و گفتمان، این گفتمان را ترویج دهیم که اگر به این مهم برسیم قطعا می بینیم که یک استان چگونه می تواند از مشکلات رها شود.

وحیدی عنوان کرد: برخی از کشورها شاید نیمی از این طبیعت را داشته باشند اما میلیاردها تومان تولید ناخالص داخلی دارند و این را باید علاج کرد به طوری که این استانها می توانند الگو باشد چرا که ظرفیت انسانی و طبیعی را دارا هستند.

وی با تاکید بر شایسته سالاری بیان کرد: نباید به هیچ عنوان تبعیض و سفارشی در مسئولیت ها صورت گیرد بلکه کارها باید دست کسی که شایسته است قرار گیرد و هیچ سفارشی مطلقا مجاز نیست.

وزیر کشور اظهار داشت: بیکاری آثار و مشکلاتی را به دنبال دارد اما با استفاده از همه ظرفیت ها مانند طبیعت، داروهای گیاهی و یا بخش های دیگر می توان بیکاری را کاهش داد. خوشبین هستیم با این ظرفیت‌ها، حمایت دولت و اقدامات صورت گرفته این مشکلات برطرف شود البته در حوزه مسائل آب و مشکلات در بخش سدها نیز پیگیری می شود.

انتهای پیام/